Ronaldo ve čtvrtfinále MS vyrovnal rekord v počtu startů za národní tým

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo nastoupil ve druhém poločase do čtvrtfinále mistrovství světa proti Maroku a 196. reprezentačním startem vyrovnal světový rekord. Pětinásobný držitel Zlatého míče se v historických tabulkách dotáhl na Bádira Mutavu z Kuvajtu, jenž je také ještě aktivním hráčem. Ani Ronaldo však Portugalsko od porážky nezachránil, po vítězství 1:0 postoupilo do semifinále Maroko.

Cristiano Ronaldo v zápase proti Maroku

Sedmatřicetiletý Ronaldo debutoval v národním týmu jako osmnáctiletý v roce 2003. Portugalským rekordmanem je také se 118 brankami a je jediným fotbalistou historie, jenž skóroval na pěti mistrovstvích světa. Rekordní start si připsal jako střídající hráč, v 51. minutě přišel na trávník místo Rubena Nevese.

Mezi evropskými hráči byl Ronaldo v čele žebříčku už delší dobu. Druhý je španělský obránce Sergio Ramos (180) a třetí italský brankář Gianluigi Buffon (176). Českým rekordmanem je se 124 starty brankář Petr Čech.