Sklapněte! Rozhodčí na mistrovství světa neudržel nervy na uzdě

Práce rozhodčích je často nevděčná. I v těch nejvypjatějších situacích musí udržet nervy na uzdě. To se ale salvadorskému rozhodčímu Ivánu Bartonovi v osmifinálovém duelu Anglie se Senegalem nepovedlo. Na hráče afrického celku, kteří se marně dožadovali odpískání penalty zakřičel, ať sklapnou.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih osmifinálového utkání MS Anglie - SenegalVideo: Česká televize

Osmifinálový zápas mezi Anglií a Senegalem měl celkem jednoznačný průběh. Three Lions se hned v prvním poločase díky gólům Jordana Hendersona a kapitána Harryho Kanea ujali vedení 2:0, v 57. minutě pečetil vítězství Bukayo Saka a bylo vymalováno.

Nečekanou „hvězdou" zápasu se stal rozhodčí Iván Barton, který na hráče Senegalu zakřičel, aby sklapli. Hráči se dožadovali penalty, protože měli pocit, že anglický obránce John Stones zahrál míč rukou v pokutovém území Three Lions, a tak měla být nařízena penalta.

Opakovaný záběr však ukázal, že se míč nejprve odrazil na koleno středního obránce Manchesteru City, a proto se penalta nekopala.