Švédsko - Itálie 5:0Švédské fotbalistky na MS smetly Italky a mají jisté osmifinále

Švédské fotbalistky rozdrtily na mistrovství světa v Austrálii a na Novém Zélandu Itálii 5:0 a díky druhé výhře ve druhém zápase si zajistily postup do osmifinále. Dvěma gólovými hlavičkami se na vítězství podílela obránkyně Amanda Ilestedtová. Francie v dramatickém duelu zdolala Brazílii 2:1 a oslavila první výhru na turnaji.

Italka Barbara Bonanseaová (vlevo) a Švédka Nathalie Bjornová v souboji o míč.

Obhájkyně bronzu a stříbrné medailistky z posledních dvou olympijských turnajů Švédky rozhodly o svém vítězství v závěru prvního poločasu, kdy se ve Wellingtonu během sedmi minut trefily Ilestedtová, Fridolina Rolfová a Stina Blacksteniusová. Po změně stran ještě zvýraznily švédskou výhru znovu Ilestedtová a v nastaveném čase střídající Rebecka Blomqvistová.

Italkám, které utrpěly svou nejvyšší porážku na MS, stačí k postupu do osmifinále neprohrát v závěrečném duelu skupiny G s Jihoafrickou republikou. Švédsko se utká s Argentinou.

O výhře Francouzek nad Brazilkami rozhodla sedm minut před koncem hlavička francouzské kapitánky Wendy Renardové. Evropanky poslala v Brisbane po čtvrt hodině do vedení rovněž hlavou Eugenie Le Sommerová, po změně stran vyrovnala Debinha.

Francie má po dvou zápasech v tabulce čtyři body stejně jako Jamajka, které proti Panamě zajistila premiérovou výhru na MS trefa kapitánky Allyson Swabyové. Brazilky mají o bod méně a k postupu mezi posledních 16 týmů musejí ve středu Jamajku porazit.