Argentinec Higuaín se blýskl v kvalifikaci MS hattrickem, trefil se i Messi

Fotbalisté Argentiny zahájili kvalifikaci mistrovství světa 2014 hladkou výhrou nad Chile 4:1. Hattrickem se na vítězství podílel útočník Realu Madrid Gonzalo Higuaín, jednou skóroval Lionel Messi. Nejlepší hráč světa se střelecky prosadil v soutěžním utkání národního týmu po dvou a půl letech.

Gonzalo Higuaín (vlevo) a Lionel Messi se radují z vítězství nad Chile.

Hvězda Barcelony zvýšila v 25. minutě po Higuaínově přihrávce na 2:0, když krátce předtím jinou velkou šanci neproměnila. Když o pár minut později šel Messi zahrávat rohový kop, dostalo se mu ovací vestoje od fanoušků, kteří mu jinak často vyčítají, že v reprezentaci nepodává takové výkony jako v klubu.

"Je pro něj důležité, že dokáže odrazit tuhle kolektivní psychózu. Nezáleží na tom, jestli Messi dává góly, protože vytváří šance, z kterých góly padají," uvedl nový kouč argentinského výběru Alejandro Sabella.

Z gólu nedělal vědu

Messi nedělal ze svého gólu vědu. "Zanechali jsme dobrý dojem. To je hlavní. Tým je na prvním místě," prohlásil. "Parádně jsme odstartovali kvalifikaci, je to nová éra s novým koučem," radoval se Higuaín. Sabella nahradil na lavičce Sergia Batistu v červenci po neúspěchu Argentiny na mistrovství Jižní Ameriky.

Úspěšně vstoupili do kvalifikace také kontinentální šampióni z Uruguaye, kteří zdolali Bolívii 4:2.

Kvalifikace fotbalového mistrovství světa 2014 - Jižní Amerika:
Buenos Aires: Argentina - Chile 4:1 (2:0)
Branky: 7., 52. a 63. Gonzalo Higuaín, 25. Messi - 60. Fernández.
Montevideo: Uruguay - Bolívie 4:2 (3:1)
Branky: 25. a 71. Lugano, 3. Suárez, 34. Cavani - 17. Cardozo, 87. Martins z pen.
Quito: Ekvádor - Venezuela 2:0 (2:0)
Branky: 14. Ayovi, 27. Benítez. ČK: 78. Rey (Venezuela).
Lima: Peru - Paraguay 2:0 (0:0)
Branky: 47. a 73. Guerrero.