Austrálie - Uzbekistán 0:0 PP, pen. 4:2Austrálii posunuly do čtvrtfinále mistrovství Asie až penalty

Australští obhájci titulu postoupili do čtvrtfinále fotbalového mistrovství Asie až po penaltovém rozstřelu. V jejich utkání proti Uzbekistánu nepadl gól ani v půlhodinovém prodloužení, brankář Mathew Ryan pak zneškodnil dva uzbecké pokutové kopy.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Austrálie - UzbekistánVideo: sntv

Favorit přečkal úvodní nápor Uzbekistánu a sám poté převzal iniciativu, brankově ji však nevyjádřil. Rozhodly tak až penalty; tu rozhodující proměnil v páté sérii střídající Mathew Leckie, útočník bundesligové Herthy Berlín. Dalším soupeřem Austrálie bude domácí tým Spojených arabských emirátů.

Mezi nejlepších osm celků turnaje postoupilo rovněž Japonsko. O jeho vítězství 1:0 nad Saúdskou Arábií rozhodl hlavičkou ve 20. minutě stoper Takehiro Tomijasu.