Pobřeží slonoviny - DR Kongo 2:2Bony dal na mistrovství Afriky první gól obhájců titulu

Oyem

Bývalý sparťan Wilfried Bony dal první gól fotbalistů Pobřeží slonoviny na mistrovství Afriky, ale obhájci titulu se ani na druhý pokus vítězství nedočkali. V utkání s Demokratickou republikou Kongo dvakrát prohrávali a nakonec remizovali 2:2. Po úvodní remíze 0:0 s Togem mají na kontě dva body a o postup budou muset bojovat v úterním zápase s Marokem.

Fanoušek na fotbalovém mistrovství Afriky.

Bony, který od léta hostuje z Manchesteru City ve Stoke, vyrovnal v 26. minutě hlavou po rohu na 1:1. Za dvě minuty však afričtí šampióni znovu prohrávali. Bod jim zařídil v 67. minutě tečovanou střelou z dálky kapitán Serey Dié. V té době už hrál za Pobřeží slonoviny i slávista Simon Deli, který přišel do hry po přestávce.

Obhájci titulu jsou v tabulce na nepostupovém třetím místě, neboť se před ně dostalo Maroko po vítězství 3:1 nad Togem. Fotbalisté Pobřeží slonoviny ztrácejí na marocký tým bod a v úterý jej musejí porazit, aby postoupili.