Egypt je dalším semifinalistou afrického fotbalového šampionátu

KUMASI

Fotbalisté Egypta porazili ve čtvrtfinále afrického šampionátu Angolu 2:1 a postoupili mezi nejlepší čtyři týmy. Obhájce titulu čeká ve čtvrtečním semifinále tým Pobřeží slonoviny.

Přestože se na rozdíl od svého soupeře neprobojovali hráči Egypta na minulý světový šampionát do Německa, v utkání byli velkými favority. Od prvních minut si tvořili více šancí a po dvaceti minutách udeřili. Po přímém kopu zastavil míč v pokutovém území jeden z bránících hráčů rukou a japonský rozhodčí Ničimura nařídil penaltu. Na tu má Egypt svého experta, Rabú již proměnil třetí na turnaji a celkově vstřelil již čtvrtý gól.

Radost obhájců titulu ale netrvala dlouho, neboť se ve 27. minutě parádně opřel do míče Manucho a z 25 metrů namířil přesně pod břevno. Vedení na stranu Egypta strhnul Amr Zaki, od jehož hrudi se odrazil míč do angolské sítě po chybě obránců. Přes řadu šancí na obou stranách se ve druhém poločase už skóre nezměnilo.

O poslední volné místo v semifinále se utkají od 21:30 Tunisko a Kamerun.