Hlavní obsah

Fotbal truchlí! Irský hrdina Alan McLoughlin podlehl rakovině

6. 5. 2021 12:45

Irský fotbal oplakává jednu ze svých ikon. Ve věku 54 let podlehl po dlouhém boji rakovině ledvin bývalý reprezentant Alan McLaughlin, jehož památný gól pomohl národnímu týmu k účasti na světovém šampionátu v roce 1994.

Foto: Twitter @SwindonTownWFC

Irský fotbalový internacionál Alan McLoughlin zemřel ve věku 54 let na rakovinu.Foto: Twitter @SwindonTownWFC

Článek

„Smutný den pro celý irský fotbal! Tu listopadovou noc si budeme navždy pamatovat. Odpočívej, v pokoji, Alane," připomněla Irská fotbalová asociace ve svém smutečním prohlášení McLaughlinovu vyrovnávací trefu na 1:1 v utkání 17. listopadu 1993 v Belfastu proti Severnímu Irsku, která pomohla irské družině vedené anglickou legendou Jackem Charltonem ke startu na MS v USA.

V reprezentačním dresu odehrál McLaughlin celkem 42 utkání, na klubové úrovni oblékal vitální záložník dresy Swindon Townu a Portsmouthu. Po ukončení aktivní kariéry pracoval jako trenér a fotbalový funkcionář.

Rakovinu ledvin mu lékaři poprvé diagnostikovali v roce 2012. Podrobil se operaci, absolvoval rovněž sérii chemoterapií a zdálo se, že nemoc porazil. V roce 2019 však zákeřná choroba udeřila plnou silou znovu...

Reklama

Sdílejte článek