Kamerun - Komory 2:1Fotbalisté Kamerunu ve čtvrtfinále domácího mistrovství Afriky narazí na Gambii

Fotbalisté Kamerunu v osmifinále domácího afrického Poháru národů porazili oslabeného nováčka Komory 2:1 a postoupili do čtvrtfinále. V něm si "Nezkrotní lvi" v sobotu zahrají proti dalšímu debutantovi Gambii, který zdolal Guineu 1:0 gólem Musy Barrowa.

Fotbalisté Kamerunu se radují z branky

Za Komory chytal v Yaoundé obránce Alhadhur, protože dva brankáře vyřadil pozitivní test na covid-19 a jednoho zranění. Další komplikace pro outsidera přišla už v sedmé minutě, kdy byl vyloučen kapitán Abdou.

Kamerun poslal do vedení ve 29. minutě Toko Ekambi. Domácí pak nevyužili řadu šancí a pojistku přidal až v 70. minutě Aboubakar, jenž si šestou trefou upevnil pozici nejlepšího střelce turnaje. Za 11 minut snížil M'Changama výstavní ranou z přímého kopu, komorský tým už ale na senzační vyrovnání nedosáhl.

Boloňský útočník Barrow si v Bafoussamu v 71. minutě naběhl na Bobbův pas, zbavil se obránců a střelou k tyči překonal brankáře Keitu. V 87. minutě byl vyloučen střídající Gambijec Njie.

Guinea v nastavení málem vyrovnala, ale během několika sekund dvakrát trefila tyč. Obránce Conté, jehož branka na 1:1 předtím neplatila kvůli ofsajdu, v závěru také dostal druhou žlutou kartu. Gambie je na 150. místě v žebříčku FIFA nejníže postaveným týmem na letošním mistrovství Afriky.