Kalou rozhodl o výhře Pobřeží slonoviny nad Nigérií

V utkání dvou velkých favoritů na titul afrického fotbalového mistra dnes tým Pobřeží slonoviny porazil 1:0 Nigérii. O vítězství v prvním duelu skupiny B se v ghanském Sekondi postaral Salomon Kalou z Chelsea, jenž obešel čtyři soupeře a po krásné individuální akci vstřelil jediný gól zápasu.

Hubenou výhru vybojovali také hráči Mali proti Beninu. V úvodu druhého poločasu o ní rozhodl útočník Frederic Kanouté, hvězda týmu ze španělské Sevilly. Týmy i fanoušci na začátek utkání čekali o patnáct minut déle, neboť na novém stadionu v Sekondi nefungovalo osvětlení.

Ve skupině A vstoupilo Maroko do šampionátu jasnou výhrou 5:1 nad Namibií. Hrdinou utkání se stal záložník Allúdí z klubu Al Ain ze SAE, jenž otevřel skóre ještě na konci první minuty a za necelou půlhodinu zkompletoval hattrick. Maroku unikl o jeden gól rekordní výsledek na mistrovství, jehož v roce 1970 dosáhlo Pobřeží slonoviny vítězstvím 6:1 nad Etiopií.

Mistrovství Afriky
Skupina A
Maroko - Namibie 5:1 (4:1)
Branky: 1., 5. a 28. Allúdí, 40. Saktjúí z pen., 73. Zerka - 23. Brendell. Diváci: 1000.