Koller oslavil dceru gólem, ale pohár nevystřílel

MOHUČ

Ani gól novopečeného otce Jana Kollera nestačil fotbalistům Borussie Dortmund k zisku německého Ligového poháru. Ve finálové přestřelce v Mohuči podlehly vestfálské 'vosy', v jejichž dresu vyběhl na trávník také Tomáš Rosický, Hamburku 2:4. Češi ovšem nepřišli zkrátka - ve vítězném celku nastoupil Tomáš Ujfaluši, zraněný Milan Fukal přihlížel.

Jan Koller vstřelil gól, ale Dortmundu to po špatném začátku k zisku trofeje nestačilo.

Dortmund přišel o vítězství už během úvodních 17 minut, kdy nekoncentrovanou hrou dovolil Hamburku nastřílet tři branky, jednu hezčí než druhou. Až Amorosova trefa z penalty v 24. minutě dostala žlutočerné znovu do hry a ještě lépe se Borussii mohlo dýchat, kdyby před přestávkou proměnil velkou šanci Rosický, opět hrající s kapitánskou páskou; jeho křížný přízemní pokus z hranice šestnáctky však jen těsně minul soupeřovu branku.

Jeho reprezentační spoluhráč Koller už byl přesnější, když si v 61. minutě zpracoval centr a přetlačil v souboji dalšího krajana Ujfalušiho. Jenže pak po Beinlichově trestném kopu v 68. minutě dortmundský brankář Weidenfeller nepochopitelně minul míč, mířící do sítě, a potvrdil, že po odchodu nevypočitatelného Lehmanna do Arsenalu bude největší slabinou Borussie právě post gólmana. A Hamburk v poklidu kráčel k finálové výhře.

Závěr zápasu pokazilo dvojí vyloučení dortmundských hráčů, přičemž reprezentant Kehl musel ze hřiště za strčení do hlavního rozhodčího. Tomu totiž dost nevybíravě vyčítal, že přehlédl faul na Rosického a pak ukázal červenou kartu Addovi.

Ligový pohár, finále
Hamburger SV - Borussia Dortmund 4:2
Poločas: 3:1. Branky: 2. Hoogma, 13. Cardoso, 17. Takahara, 68. Beinlich - 24. Amoroso z pen., 61. Koller. ČK: 90. Addo, 90. Kehl (oba Dortmund). Diváci: 18.000.