Hlavní obsah

Krach, drsný konec. Klub s nejlépe placeným hráčem světa teď nemá ani na třetí ligu

Na fotbalové mapě pro příště tento klub už zřejmě nebude, není pro něj spása. Přišel krach, konec... A taková to přitom bývala štace, doslova vysněná pro vybranou fotbalovou společnost. Kdysi ambiciózní a miliony nadopovaná Anži Machačkala teď už nedostane licenci ani na třetí ligu. Má dluhy a vidina pozitivního řešení je v nedohlednu.

Foto: www.fc-anji.ru

Kamerunský útočník Samuel Eto´o. Ilustrační foto.Foto: www.fc-anji.ru

Článek

„Celý klub Anži vynaložil veškeré možné úsilí, aby prošel licenčním řízením a doufal v pozitivní výsledek až do samotného konce," uvedl podle webu sportbible.com v prohlášení klub s tím, že vedení nakonec chápe důvody neobdržení licence. Vnímá finanční situaci, kdy se nepovedlo sehnat nové sponzory.

Dagestánský klub se kdysi snažil rozbít stereotypy na ruské fotbalové scéně. CSKA, Petrohrad, Lokomotiv i další se měly třást před silou celku, který velkoryse platil oligarcha Sulejman Kerimov. Nechal postavit i moderní arénu a dopomohl k fotbalové mládežnické akademii.

Ale hlavně - kupoval hvězdy. Samuel Eto´o kdysi přišel za slibem platu 20 milionů eur ročně. Po zdanění. Byl tehdy nejlépe placeným hráčem na světě.

Přestěhoval se z Interu v létě 2011, nedlouho poté, co pomohl italskému týmu vyhrát, co se dalo.

Ani další posily si v Dagestánu nemohly stěžovat. V klubu už dříve byl Roberto Carlos, přicházeli Jurij Žirkov, Christopher Samba, Lacina Traoré, Lassana Diarra či Willian.

Jenže ani ta největší esa se nepostarala o to, aby klub došel až na top příčky ruské ligy.

V sezoně 2012/13 skončil tým třetí. Výš už se nikdy nedostal, do vytoužené Champions League nepronikl.

A přišel sešup. Miliardář utahoval kohoutky, následoval výprodej hráčů, propad a v roce 2016 prodej klubu, který začaly tížit dluhy. Mezi tím vším se tam nakrátko ocitl i český trenér Pavel Vrba.

Po čerstvém neobdržení licence Anži v létě přestane existovat.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •