Argentina - Austrálie 2:0Messi nejrychlejší brankou v kariéře pomohl Argentině k výhře nad Austrálií

Lionel Messi nejrychlejším gólem ve své kariéře pomohl fotbalistům Argentiny k vítězství 2:0 nad Austrálií. Pětatřicetiletý Messi skóroval v přípravném utkání v Pekingu už po 80 vteřinách hry. Mistři světa vyhráli devátý zápas po sobě.

Argentinec Lionel Messi v zápase s Austrálií.

Messi, jenž je na odchodu z Paris St. Germain do Interu Miami, otevřel skóre v repríze prosincového osmifinále světového šampionátu v Kataru střelou zpoza vápna k tyči.

Rekordní sedminásobný držitel Zlatého míče vstřelil branku v každé minutě základní hrací doby s výjimkou úvodní minuty. Podle twitteru Gracenote se mezi střelce nejčastěji zapsal v 87. minutě, a to v 16 případech. Pojistku dnes přidal v 68. minutě střídající Pezzella.

V pondělí se svěřenci trenéra Lionela Scaloniho představí v Jakartě proti domácí Indonésii.

Přípravná fotbalová utkání:
Montevideo: Uruguay - Nikaragua 4:1 (2:0)
Branky: 37. a 82. Zalazar, 8. Arezo, 56. Rodríguez - 90.+2 Coronel.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.