Německo - Francie 2:1Německé fotbalistky si zahrají o devátý titul mistryň Evropy

Fotbalistky Německa porazily díky dvěma gólům kanonýrky Alexandry Poppové v semifinále mistrovství Evropy 2:1 Francii. O devátý titul se nejúspěšnější země historie šampionátů střetne v neděli s domácí Anglií, jež v úterý deklasovala 4:0 Švédsko.

Německá fotbalistka Sydney Lohmannová se raduje z postupu do finále evropského šampionátu.

Favorizované Němky proměnily převahu v prvním poločase ve 40. minutě díky prudké střele Poppové, jež jako první v historii skórovala v pěti zápasech ME po sobě. Francouzkám se podařilo vyrovnat těsně před poločasem, kdy si německá brankářka Merle Frohmsová srazila zády do sítě střelu Kadidiatou Dianiové odraženou od tyče.

Němky inkasovaly poprvé na šampionátu, ale postup si vzít nenechaly. Čtvrt hodiny před koncem vstřelila vítěznou trefu hlavou Poppová a šestou brankou se dotáhla na nejlepší střelkyni ME Beth Meadovou. Nedělní finále tak bude zároveň duelem nejlepších kanonýrek turnaje.

Německé fotbalistky z osmi finálových duelů na ME získaly osm titulů, Angličanky dosavadní dvě příležitosti nevyužily.