Německo - Kolumbie 0:2Němečtí i brazilští fotbalisté utrpěli v přípravě nečekané porážky

Němečtí fotbalisté v přípravě na domácí mistrovství Evropy zažili další neúspěch. Po remíze 3:3 s Ukrajinou a porážce 0:1 v Polsku nedokázali zvítězit ani v třetím červnovém utkání a v Gelsenkirchenu podlehli Kolumbii 0:2. Neuspěla ani reprezentace další velmoci Brazílie, která prohrála v Lisabonu se Senegalem 2:4.

Němečtí fotbalisté po prohře s Kolumií.

Svěřenci Hansiho Flicka před více než 50.000 diváky na stadionu Schalke překvapivě jasně zaostávali. O první výhru Kolumbie nad Německem se postarali ve druhém poločase Luis Díaz a z penalty za ruku Juan Cuadrado. Němci po nezdaru na mistrovství světa v Kataru porazili z pěti letošních zápasů jedině Peru (2:0) a média začínají spekulovat o Flickově budoucnosti.

"Víme, že potřebujeme dobré výsledky, abychom se někam posunuli. Jinak to bude těžké," uvedl Flick v televizním rozhovoru.

Brazilci utrpěli po březnovém nezdaru s Marokem (1:2) další nečekanou porážku. V Lisabonu sice šli proti Senegalu do vedení v 11. minutě, kdy skóroval Paquetá, ale afričtí šampioni otočili na 3:1 i zásluhou vlastní branky Marquinhose. Ten vzápětí snížil, ale v nastaveném čase zpečetil výhru Senegalu svou druhou brankou kanonýr Sadio Mané.

Ve třech zápasech pod vedením prozatímního kouče Romana Menezese porazili brazilští fotbalisté jen Guineu (4:1) v minulém týdnu.

Přípravná fotbalová utkání:
Gelsenkirchen: Německo - Kolumbie 0:2 (0:0)
Branky: 54. Díaz, 82. Cuadrado z pen
Lisabon: Brazílie - Senegal 2:4 (1:1)
Branky: 11. Paquetá, 58. Marquinhos - 55. a 90.+7 z pen. Mané, 22. Diallo, 52. vlastní Marquinhos
Montevideo: Uruguay - Kuba 2:0 (1:0)
Branky: 27. Torres z pen., 80. Araújo.