Nigérie - Súdán 3:1Nigérie postupuje do play off afrického šampionátu, výhru Egyptu zařídil Salah

Fotbalisté Nigérie si výhrou 3:1 nad Súdánem zajistili postup do play off afrického Poháru národů. Obhájci bronzové medaile půjdou do osmifinále z prvního místa skupiny D, protože Egypt zdolal brankou hvězdného Muhammada Salaha 1:0 Guineu-Bissau.

Nigérie na stadionu v Garoue potvrdila roli favorita, ačkoliv na turnaji poprvé inkasovala. O tři branky proti Súdánu se postarali tři různí střelci - postupně se trefili Chukwueze, Awoniyi a Simon.

V 70. minutě zmírnil porážku z penalty Khidir. Súdán má s jedním bodem za úvodní bezbrankovou remízu s Guineou-Bissau stále šanci na postup, v závěrečném kole ale pravděpodobně bude muset porazit Egypt.

Střelecké trápení "Faraonů" na turnaji prolomila v 69. minutě hvězda Liverpoolu Salah, který si naběhl na centr na zadní tyč a z voleje přesně zakončil. Egyptu tak bude stačit k druhému místu a postupu i remíza, se třemi body už ale má reálnou šanci na play off i v tabulce třetích míst.