Togo - Tunisko 1:1Osmičku čtvrtfinalistů mistrovství Afriky doplnilo Togo

Nelspruit

Fotbalisté Toga postoupili do čtvrtfinále mistrovství Afriky. V závěrečném kole skupiny D remizovali s Tuniskem 1:1 a díky lepšímu skóre udrželi druhé místo. Za Pobřeží slonoviny se při remíze 2:2 s Alžírskem trefil i bývalý sparťanský útočník Wilfried Bony.

Fotbalisté Toga v čele Emmanuelem Adebayorem se radují z postupu ze skupiny na mistrovství Afriky.

Togo prošlo poprvé v historii do čtvrtfinále díky neproměněné tuniské penaltě. Chálid Múelzí sice v 30. minutě vyrovnal z pokutového kopu na 1:1, ale stejnou standardní situaci pak dvanáct minut před koncem nezvládl. Nerozhodný výsledek znamenal postup Toga.

Pobřeží slonoviny, které už mělo postup jistý, inkasovalo na počátku závěrečné půlhodiny od Alžířanů dva góly. Dokázalo však zachránit alespoň remízu: v 77. minutě snížil Didier Drogba, Bony vyrovnal tečovanou střelou o čtyři minuty později.

Ve čtvrtfinále šampionátu se domácí Jihoafričané utkají s Mali, další dvojice tvoří Ghana - Kapverdy, Pobřeží slonoviny - Nigérie a Burkina Faso - Togo.