Hlavní obsah

Polskou reprezentaci povede Portugalec Sousa

21. 1. 2021 19:06

Portugalec Paulo Sousa se stal novým trenérem polské fotbalové reprezentace. Padesátiletého kouče dnes jmenoval šéf tamního svazu Zbigniew Boniek, Sousa se stal nástupcem Jerzyho Brzeczeka, který byl překvapivě odvolán v pondělí.

Foto: Jean-paul Pelissier, Reuters

Paulo Sousa ještě jako trenér Bordeaux.Foto: Jean-paul Pelissier, Reuters

Článek

Bývalý portugalský reprezentant má před sebou první angažmá u seniorského národního týmu, v minulosti vedl jen dorostenecký výběr své země. Na klubové úrovni už ale působil v sedmi zemích, má za sebou angažmá v Queens Park Rangers, Swansea, Leicesteru, Fehérváru, Maccabi Tel Aviv, Basileji, Fiorentině, Tchien-ťinu a naposledy v Girondins Bordeaux.

Na lavičce Poláků bude debutovat 25. března při zápase proti Maďarsku v Budapešti. Reprezentace bude mít zahraniční kompletní realizační tým. Asistenty budou další Portugalec Manuel Cordeiro a Španěl Víctor Sánchez, brankáře bude připravovat Paulo Grilo rovněž z Portugalska a fyzickou přípravu budou mít na starosti Španělé Lluis Sala a Antonio Gómez.

Brzeczek vedl polskou reprezentaci od srpna 2018, kdy ve funkci po neúspěchu na mistrovství světa v Rusku vystřídal Adama Nawalku. Brzeczek s mužstvem postoupil na mistrovství Evropy 2020, které se kvůli koronaviru odehraje až letos, a vloni v květnu podepsal se svazem smlouvu do konce roku 2021.

Reklama

Sdílejte článek