Hlavní obsah

Předseda argentinské fotbalové federace nepochybuje, že Scaloni zůstane

27. 12. 2022 8:52

Předseda argentinského fotbalového svazu Claudio Tapia nepochybuje, že trenér Lionel Scaloni bude po zisku titulu mistra světa na reprezentační lavičce pokračovat. Novinářům to řekl na pondělní tiskové konferenci v San Juanu.

Foto: Agustin Marcarian, Reuters

Argentinský kouč Leonel Scaloni a Lionel Messi s trofejí po návratu z MS do Buenos Aires. Foto: Agustin Marcarian, Reuters

Článek

Tapia prohlásil, že se Scalonim mají ústní dohodu. "Oba držíme slovo. Nepochybuji, že bude pokračovat," uvedl předseda asociace.

Čtyřiačtyřicetiletý Scaloni převzal reprezentační výběr v roce 2018, kdy nahradil Jorgeho Sampaoliho. Loni s týmem vyhrál Copu América, letos ovládl i utkání jihoamerických mistrů s evropskými šampiony z Itálie. Na MS v Kataru sice jeho svěřenci na úvod překvapivě podlehli Saúdské Arábii, ale pak v čele s nejlepším hráčem turnaje Lionelem Messim dokráčeli až k titulu.

Sestřih finálového utkání MS Argentina - FrancieVideo: Česká televize

Tapia připomněl, že po osmifinálovém vyřazení na MS 2018 v Rusku zdaleka nepanovala na jmenování Scaloniho shoda. "Devětadevadesát procent lidí si tehdy myslelo, že jsme nevybrali dobře, nebo že jsme dokonce zešíleli. Ale mužstvo s tímto trenérem už fanouškům přineslo tolik radosti," konstatoval Tapia.

Reklama