Hlavní obsah

Problém fotbalového Mirka Dušína. Nahlásil korupci a žádný klub o něj nestojí

28. 9. 2012 19:20

O rčení „S poctivostí nejdál dojdeš“ si asi myslí své. Italskému hráči Simonemu Farinovi před necelým rokem fotbalový svět tleskal za to, že nahlásil pokus o korupci. Kde je problém? Od té doby si poctivý fotbalista nekopl a nikdo o něj nestojí. Případ se nyní donesl k šéfovi FIFA Seppu Blatterovi a po právu jej rozhořčil.

Foto: Alessandro Garofalo, Reuters

Ilustrační fotoFoto: Alessandro Garofalo, Reuters

Článek

Blatter ke kauze uvedl, že něco takového se může stát jenom ve fotbale.  "To je něco naprosto neuvěřitelného," prohlásil na zasedání výkonného výboru FIFA a jen těžko hledal slova, když měl Farinův případ okomentovat. "Ukázalo se, že fotbalisty, kteří odhalí ovlivňování zápasů, už pak ostatní neberou. Takové hráče musíme chránit, musí je chránit kluby, svazy. FIFA je nemůže vzít všechny pod křídla, to nejde," uvedl Blatter.

Farina loni v listopadu během angažmá v druholigovém Gubbiu odmítl za 200.000 eur ovlivnit zápas Italského poháru s Cesenou. Událost nahlásil na policii, která zatkla 17 lidí. Farinu za odměnu pozval kouč italské reprezentace Cesare Prandelli, aby si s národním týmem zatrénoval, a Blatter ho ocenil na lednovém galavečeru při příležitosti udílení Zlatého míče v Curychu.

Reklama

Sdílejte článek