Uruguay - Ekvádor 4:0Suárez s Cavanim řádili. Uruguay začala mistrovství vysokou výhrou

Mineirao/Praha

Uruguayští fotbalisté začali na jihoamerickém mistrovství ve velkém stylu, když v neděli porazili Ekvádor 4:0. Po jednom gólu vstřelily největší hvězdy týmu - Edinson Cavani a Luis Suárez.

Uruguayský fotbalista Edinson Cavani se raduje z gólu proti Ekvádoru.

Skóre zápasu však otevřel už v páté minutě Nicolas Lodeiro. Pro Ekvádor se situace záhy ještě více zkomplikovala, když jeho obránce Jose Quintero dostal červenou kartu za úder loktem právě na Lodeira.

Do poločasové přestávky pak bylo o výsledku prakticky rozhodnuto, když se parádně trefil z voleje Cavani a následně po rohovém kopu zvýšil už na 3:0 Suárez.

Porážku Ekvádoru dokonal po přestávce vlastním gólem Arturo Mina.

Další zápas ve skupině C sehraje Uruguay, která na titul čeká od roku 2011, ve čtvrtek proti hostujícímu Japonsku. Ekvádor nastoupí v pátek proti úřadujícím šampionům z Chile.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:
Skupina C
Uruguay - Ekvádor 4:0 (3:0)
Branky: 5. Lodeiro, 32. Cavani, 44. Suárez, 78. Mina (vlastní). ČK: 24. Quintero (Ekv.).