Hlavní obsah

Syn legendárního fotbalisty se předvedl, přesně takhle řádil v útoku jeho slavný otec

13. 10. 2020 9:11

Jablko nepadá daleko od stromu... Třináctiletý nizozemský fotbalista Shaqueel van Persie, syn legendárního Robina van Persieho, předvedl v utkání mezi mládežnickými výběry Feyenoordu a Ajaxu brilantní zakončení nůžkami. Fanoušci na sociálních sítích si hned vzpomněli na to, že přesně takovými kousky trápil obrany světových klubů jeho otec.

Foto: Instagram @shaqueelvanpersie

Nizozemský fotbalista Shaqueel van Persie v dresu Feyenoordu Rotterdam. Foto: Instagram @shaqueelvanpersie

Článek

Syn Robina van Persieho po svém otci zjevně zdědil ty nejlepší předpoklady, aby se stal chladnokrevným zakončovatelem. Třináctiletý Shaqueel v dresu Feyenoordu řádil během duelu výběru U 15 proti Ajaxu Amsterdam.

Video na sociálních sítích zachycuje, jak se mladý talent opřel do centru parádním zakončením nůžkami a brankáři Ajaxu nedal šanci.

A fanoušci šílí, protože mladý fotbalista v mnohém připomíná svého otce. „Načasování, přesnost, dovednost a síla," okomentoval Shaqueelův kousek oficiální twitterový účet FIFA World Cup. Jeho gól dal vzpomenout na legendárního Robina van Persieho v jeho nejlepších letech.

Bývalý útočník Manchesteru United, Arsenalu, Feyenoordu a nizozemské reprezentace ukončil kariéru loni v květnu. Teď se zdá, že za pár let by se diváci na stadionech mohli gólových smrští v podání hráče s jmenovkou Van Persie dočkat znovu.

Reklama

Související témata: