Vítězný gól i dárek k narozeninám. A v Paříži se slavilo

Paříž

Přišel, viděl, rozhodl! Tak by se dalo parafrázovat vystoupení francouzského ofenzivního záložníka Dimitriho Payeta v úterním přátelském utkání proti fotbalistům Ruska. Na hřiště Stade de France přišel v 62. minutě a o dvě minuty později nádherně zakroutil z trestného kopu míč do šibenice ruské branky. Legionář oblékající dres West Hamu United v Premier League si vítězným gólem dal navíc báječný dárek k 29. narozeninám, které slavil právě v den zápasu.

Payetův nádherný gól

Francouzi nastoupili v Paříži k prvnímu zápasu od loňských listopadových teroristických útoků, při nichž zahynulo 130 lidí. A Stade de France mohl tentokrát prožívat radostné chvíle. Svěřenci Didiera Deschampse zvítězili 4:2, rozjetý Payet ještě navíc asistoval u čtvrté trefy Kingsleyho Comana.

Vedle Payeta a Comana se trefili také Kante a Gignac, za hosty snižoval na 1:2 po přestávce Kokorin a na 2:3 Žirkov.