České Budějovice - Chrudim 2:0Fotbalisté Budějovic porazili v dohrávce poháru druholigového soupeře

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v dohrávce 3. kola domácího poháru druholigovou Chrudim 2:0 a v MOL Cupu postoupili do osmifinále. Oba góly za favorita z nejvyšší soutěže vstřelil Jan Suchan. V dalším kole Dynamo přivítá prvoligový Jablonec.

Budějovická radost v pohárovém utkání.

Trenéři Jihočechů dali v dohrávce v reprezentační pauze šanci také několika hráčům širšího kádru. Dynamo i tak většinu času dominovalo. Ve 12. minutě Vojtěch Hora přihrál Suchanovi a ten levačkou uklidil míč k tyči. Poté trefil Hellebrand tyč a domácí neproměnili několik dalších šancí. Desátý tým druhé ligy přidal a v 84. minutě mohl srovnat, gólman Šípoš ale s pomocí brankové konstrukce zasáhl. Za další dvě minuty povedenou ranou na druhé straně definitivně rozhodl Suchan.

„Utkání hodnotím pozitivně. Splnili jsme povinnost, že jsme postoupili přes druholigový tým. Zároveň jsme si vyzkoušeli spoustu hráčů, které jsme chtěli v podobném zápase vidět. Naskočili i kluci z B-týmu a z dorostu Péťa Zíka s Martinem Práškem. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli, protože si všichni uvědomujeme, že pohárová utkání dokážou být někdy ošidná,“ uvedl v nahrávce pro média asistent trenéra Dynama Tomáš Zápotočný.

Jihočeši doplnili jedenáctku již jistých osmifinalistů pohárů. V aktuální reprezentační přestávce jsou na programu zbylé čtyři dohrávky 3. kola, tři ve středu a jedna ve čtvrtek. V této sezoně zatím z MOL Cupu vypadly čtyři prvoligové celky - Pardubice, vítěz předminulého ročníku Slovácko, Teplice a nováček nejvyšší soutěže Karviná. Úředním hracím termínem osmifinále je středa 1. listopadu.