Hradec Králové - Slavia 0:2 po prodl.Pohárové drama pro sebe urvala Slavia až v prodloužení

Fotbalisté Slavie přijeli na zápas osmifinále domácího poháru do Hradce Králové a mohou se radovat z vydřeného postupu. Výhru hosté urvali až v druhém poločase prodloužení, nejprve se ve 109. minutě prosadil po rohovém kopu Conrad Wallem, výhru sešívaných pečetil gólem do prázdné branky ve 121. minutě Mick van Buren.

Conrad Wallem slaví svůj gól do sítě Hradce v prodloužení domácího poháru

Oba týmy o víkendu kvůli sněhové kalamitě v Česku a nezpůsobilému terénu nehrály ligový zápas. Zřejmě i proto slávisté nasadili velmi silnou základní sestavu, naopak v domácí zahajovací jedenáctce dostali šanci i někteří méně vytížení hráči v čele s brankářem Zadražilem. Na lavičku Pražanů se vrátil hlavní trenér Trpišovský, který kvůli zlomenině nosu před týdnem chyběl v utkání Evropské ligy v Tiraspolu.

Favorizovaní hosté měli před více než sedmi a půl tisícovkami diváků od začátku více ze hry. Vlčkovu ránu ve čtvrté minutě ale vyrazil Zadražil a vzápětí Jurečka křížnou střelou minul. Poté se neprosadil Bořil a na druhé straně neuspěl ani Hais.

Po změně stran si Pražané vypracovali ještě více šancí. Několikrát mohl rozhodnout Chytil, který v úvodu druhé půle trefil horní část břevna, v 74. minutě neproměnil únik a poté neotevřel skóre ani hlavičkou.

Favorit se prosadil až na začátku druhé části prodloužení. Na Ševčíkův centr z přímého kopu si naskočil Wallem a jeho hlavička prošla na rozbahněném malém vápně nejistému Zadražilovi pod tělem. Norský záložník dal čtvrtý soutěžní gól za Slavii. V závěru se vydal podpořit domácí nápor i Zadražil a střídající Van Buren po brejku do opuštěné branky definitivně rozhodl.

Slavia může dál snít o obhajobě trofeje. Už dříve si postup do jarního čtvrtfinále zajistily finalista minulé sezony Sparta, Plzeň, Jablonec, Zlín, Liberec a druholigové celky Dukla s Opavou. Los dalšího kola se uskuteční v pátek.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
FC Hradec Králové - Slavia Praha 0:2 po prodl.
Branky: 109. Wallem, 120.+1 Van Buren. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Mokrusch - Volek (video), 7608 diváků
Hradec: Zadražil - Klíma, Čihák, Leibl (113. O. Ševčík) - Čmelík (78. Horák), Kučera, Kodeš (113. Čech), Krejčí - Šašinka (78. Pudhorocký) - Juliš (91. Dancák), Hais (60. Koubek). Trenér: Kotal.
Slavia: Mandous - Vlček (102. Sinyan), Ogbu, Bořil - Douděra (106. Tomič), P. Ševčík (120.+2 Hromada), Oscar, Wallem - Zafeiris (113. Tijani) - Chytil (101. Tecl), Jurečka (72. Van Buren). Trenér: Trpišovský.