Karviná vypadla z domácího poháru

Nečekaně brzký konec prvoligisty. Fotbalisté Karviné ve druhém kole domácího poháru nečekaně podlehli na hřišti třetiligového Uničova 0:1 a v tomto ročníku MOL Cupu vypadli jako první tým z nejvyšší soutěže.

Brankář Jiří Ciupa z Karviné na archivním snímku.

Utkání v Uničově rozhodl jedinou brankou Jan David ve 28. minutě. Karvinský prvoligový nováček prohrál šestý z posledních sedmi soutěžních zápasů a přes druhé pohárové kolo neprošel poprvé od sezony 2012/13.

Naopak další prvoligový tým Hradec Králové zvládl přestřelku v Soběslavi a zvítězil 4:2. Dva góly diviznímu soupeři vstřelil Ondřej Šašinka, při debutu za „Votroky“ skóroval Lukáš Čmelík, čerstvá posila z Českých Budějovic.

Slezané v pozměněné sestavě se od začátku s uničovským outsiderem trápili. Domácí otevřeli skóre po standardní situaci a dorážce nepokrytého obránce Davida. Karvinští se nevzpamatovali ani po změně stran. Sice si vypracovali několik šancí, ale do soustavnějšího tlaku se nedostali, navíc několikrát zahrozili i hráči Uničova. Hosté venku prohráli pátý soutěžní duel po sobě.

„Ostuda, jinak se to nedá nazvat. Je alarmující, že jsme ani nebyli lepším týmem. Hráči, kteří dostali šanci, si toho nevážili. Důkladně si všechno vyhodnotíme a jen tak to rozhodně nepřejdeme,“ citoval karvinský web trenéra Tomáše Hejduška, jenž je kvůli chybějící licenci oficiálně vedený jako asistent.

Královéhradečtí začali dobře. V 15. minutě otevřel skóre Harazim a za čtvrt hodiny zvýšil Šašinka. Domácí se ale vrátili do hry proměněnou penaltou Vítovce v nastavení první půle a v 55. minutě Dumbrovský dokonce vyrovnal. Favorizovaní hosté si však závěr pohlídali a nepřipustili blamáž. V 77. minutě se prosadil Slovák Čmelík a tři minuty před koncem přidal pojistku Hradce Šašinka.

2. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:
Uničov - MFK Karviná 1:0 (1:0)
Branka: 28. David.
Sestava Karviné: Ciupa - Hošek (72. Antovski), Krčík, Soukeník, Ražnatovič - Čavoš (61. Motyčka), Žák (46. Traoré) - Franko, Ezeh (46. Akinyemi), Iván (72. Ayaosi) - Doležal. Trenér: Luhový
Soběslav - FC Hradec Králové 2:4 (1:2)
Branky: 45.+2 Vítovec z pen., 55. Dumbrovský - 31. a 87. Šašinka, 15. Harazim, 77. Čmelík
Sestava Hradce: Vízek - Klíma (46. Kodeš), Čihák (70. Leibl), Ševčík (88. Mahr) - Harazim, Dancák, Kučera, Horák (46. Krejčí) - Čmelík (88. Hlaváč), Šašinka, Pudhorocký. Trenér: Weber .
Vltavín - Dukla Praha 0:3 (0:1)
Zápy - Táborsko 1:0 (0:0)
Česká Lípa - Chrudim 1:2 (0:0)
Kladno - Varnsdorf 2:1 (1:1)
Petřín Plzeň - Mariánské Lázně 0:1 (0:0)
Povltavská - Žižkov 1:6 (0:4)
Hlinsko - Líšeň 1:2 po prodl. (0:0, 0:0)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.