První ligový tým senzačně končí v poháru. Trápil se i Baník

Liberečtí fotbalisté nezlomili sérii špatných výsledků ani v domácím poháru, v němž po porážce s třetiligovými Zbuzany 1:2 končí už ve 2. kole. Slovan vypadl ze soutěže jako první celek z nejvyšší soutěže. Ostatních sedm provoligových týmů ve středečním programu MOL Cupu nezaváhalo. Ostrava se trápila v Hlučíně a outsidera porazila 1:0 až gólem v prodloužení, Pardubice stejným výsledkem udolaly dalšího třetiligového soupeře Hostouň. Bohemians 1905 zvítězili v Sokolově 6:0, Olomouc přehrála Uničov 4:2 a Teplice zdolaly další tým z třetí nejvyšší soutěže Benešov 1:0. České Budějovice rozdrtily Sedlčany 6:0 a s divizním protivníkem si venku poradila i Karviná, která ve Slavičíně vyhrála 5:1.

Zleva Michal Fukala z Liberce a jeho spoluhráč Martin Koscelník. Ilustrační foto.

Zbuzany na stadionu u Nisy poslal do vedení už v osmé minutě Zákostelský. Liberecké šance na vyrovnání zlikvidoval brankář Soukup a v 70. minutě Zákostelský zvýšil. Za sedm minut domácí vrátil do hry náhradník Mészáros, ale Severočeši navzdory závěrečnému tlaku už víc nezvládli a blamáž neodvrátili.

Baník po nedělním ligovém debaklu 0:4 s mistrovskou Slavií dlouho nedokázal zlomit hlučínský odpor. Po vyloučení domácího Waky z 83. minuty v závěru zahodil penaltu Kuzmanovič. Ostravští se dočkali až ve 105. minutě díky trefě střídajícího debutanta Smékala.

Také trápení Pardubic na hřišti Hostouně ukončil náhradník v prodloužení. Sychra o postupu východočeského favorita rozhodl v 99. minutě premiérovým gólem za A-tým.

Klokani pálili

Bohemians 1905 v prvním poločase zařídili dvoubrankový náskok Fulnek s Novákem, kteří se trefili i po změně stran. Další branky Pražanů přidali Köstl a Květ. "Klokani" se dočkali premiérové soutěžní výhry v sezoně.

Teplicím, které v ligovém ročníku prohrály čtyři z dosavadních pěti utkání, v Benešově k triumfu stačila Fortelného branka z 30. minuty.

K olomouckému vítězství v Hlučíně přispěl dvěma góly Zifčák. Dvaadvacetiletý útočník potvrdil formu z ligy, kde se třemi brankami vede týmovou tabulku střelců. Za Sigmu skórovali také Zmrzlý a náhradník Růsek.

Po dvou brankách v Sedlčanech zaznamenalo českobudějovické duo Škoda, Mršič. Přesně mířili i jejich spoluhráči Bassey a střídající Hellebrand.

Také Karviná oslavila premiérovou výhru v ročníku. Dva góly zaznamenal Křapka, brankáře Slavičína překonali i Svoboda, Nešický a Jurásek.

Až ve 3. kole zasáhne do MOL Cupu nejlepší pětice z minulé sezony nejvyšší soutěže - obhájce Slavia, Sparta, Jablonec, Slovácko a Plzeň. Všechny tyto celky se představily v kvalifikaci evropských pohárů.