Hlavní obsah

Tohle opravdu Slavia potřebuje? nechápe kouč Zlína selhání rozhodčích

15. 12. 2021 21:57

Asistent trenéra zlínských fotbalistů Jan Jelínek byl po porážce 1:3 v osmifinále domácího poháru na Slavii hodně zklamaný z výkonu rozhodčích v čele s hlavním Janem Petříkem, kteří podle něj zápas ovlivnili v neprospěch hostů. Po utkání přemítal, zda pražský klub pomoc opravdu potřebuje, nebo jsou sudí tak slabí. Domníval se, že český mistr nezvítězil díky své síle, ale zásluhou verdiktů rozhodčích.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Rozhodčí Jan Petřík a fotbalisté Zlína během utkání 4. kola MOL Cupu se Slavií PrahaFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"Kluci bojovali do poslední minuty. Bohužel zápas byl nějakým způsobem ovlivněn, tak to je. Pokládám si otázku, jestli to Slavia opravdu potřebuje, nebo to ti rozhodčí neumí. Nevím, co je k tomu vedlo. Snaží se nám furt něco vysvětlovat u malých faulů, a když přijde takové zásadní rozhodnutí, raději se schovávají a nechtějí to vůbec řešit," řekl Jelínek v nahrávce pro média.

Jeho svěřenci vedli v Edenu v druhé minutě 1:0, soupeř ale brzy srovnal. Ve 20. minutě šel za stavu 1:1 sám na branku Rudolf Reiter, kterého podrazil slávista Ubong Ekpai, ale sudí Petřík domácího beka nevyloučil a naopak udělil zlínskému křídelníkovi žlutou kartu za protesty. V 53. minutě pak Zlínští marně reklamovali, že brance Madse Emila Madsena na 2:1 pro Pražany zřejmě předcházel ofsajd.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Trenér Zlína Jan Jelínek během utkání 4. kola MOL Cupuna hřišti Slavie.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Pojistku přidali slávisté v první minutě nastavení z penalty poté, co Peter Olayinka upadl ve vápně po kličce brankáři Janu Šiškovi. Hostující gólman u sudího protestoval, že se soupeře nedotkl. Komise rozhodčích ihned po utkání sudím chyby vytkla, byť ne konkrétní situace, a Petříkovi s asistentem Michalem Novákem zastavila delegaci na víkendové poslední podzimní kolo první ligy.

"Obě situace už jsem viděl. Nemyslím si, že to byly nějaké těžké situace na posouzení. Kvalita rozhodčích musí být asi na vyšší úrovni, když takovéhle jednoznačné situace posoudí takhle. A nakonec ještě my dostaneme žlutou kartu za to, že máme pravdu," uvedl Jelínek.

"Musí si to vyhodnotit rozhodčí a komise, ale tohle je ovlivnění zápasu a to mě mrzí vůči klukům. Kdybychom hráli proti deseti, mohlo to být jiné. Mohli jsme se více dostávat do útočné fáze. Škoda, že výsledek je tak ovlivněný rozhodčími a ne hrou Slavie," doplnil devětatřicetiletý kouč.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Ubong Moses Ekpai ze Slavie Praha a Václav Procházka ze ZlínaFoto: Vlastimil Vacek, Právo

V zápasech domácího poháru MOL Cupu neasistuje sudím videorozhodčí. V minulých sezonách byla technologie nasazena až na finále a některá semifinále. "Já byl vždy zastáncem VAR (videa). Ale už kolikrát jsem viděl některé situace taky jinak. Vždy je to o lidském faktoru, takže ono je to jedno," přemítal Jelínek.

Navzdory chybám rozhodčích připustil, že soupeř zvítězil zaslouženě. "Kvalita Slavie obrovská, rozdíl byl vidět hlavně při střídáních. Gól jsme dali brzo a Slavia má dost velkou kvalitu na to, aby i takové zápasy zvládala. Akorát jsem myslel, že to dokážou ze hry. Ve druhém poločase už to pro nás bylo strašně těžké a Slavia pak zvítězila asi zaslouženě. Ale ty góly měly padnout po jejich kvalitě a ne takhle," dodal Jelínek.

Poškodili rozhodčí Zlín v pohárovém duelu se Slavií?
Jednoznačně! Byl to brutální zářez.
93,2 %
Spíše ano, ale nebylo to jednoznačné.
3,6 %
Spíše ne, i když některé změny se povedly.
0,7 %
Určitě ne. Rozhodčí zápas zvládli výborně.
2,5 %
Celkem hlasovalo 23114 čtenářů.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •