Zase jsme ukázali to baníkovské srdíčko, těšilo střelce postupového gólu Ondřeje Šašinku

Ostrava

Do zápasu zasáhl po hodině hry, když si kapitán Milan Baroš řekl o střídání. Nabídnutý čas, natažený o půlhodinku prodloužení, pak útočník Baníku Ostrava Ondřej Šašinka využil k velké radosti spoluhráčů. Ve 102. minutě pohárového čtvrtfinále proti Liberci zařídil střelou z hranice šestnáctky výhru 2:1 a po dlouhých třinácti letech postup mezi nejlepší čtyřku domácího poháru. „Řekl jsem si, že si při tom rohu trochu počkám a naštěstí se to ke mně odrazilo. Balon jsem si zpracoval a pak to nějak trefil," culil se 21letý reprezentant.

Střelci Baníku Ostrava z pohárového utkání s Libercem. Ondřej Šašinka (vlevo) rozhodl o postupu, Milan Baroš vstřelil první gól (ilustrační foto)

Jak cenné to vítězství po těch ligových nezdarech je?

Pro mě osobně je to hodně velké vítězství. A obecně si myslím, že nám dál určitě pomůže, že nás to nakopne. Zase jsme ukázali baníkovské srdíčko, co máme.

Proč chybělo v těch předešlých zápasech a objevilo se až teď?

To já nevím... Fotbal je takový. Jendou jste nahoře, jednou dole. Musíme makat. Dneska jsme ukázali, že umíme hrát fotbal srdíčkem. Jen tak dále.

Trenér Bohumil Páník prozradil, že vám musel ukázat tabulku posledních pěti kol, ve které jste poslední.

Přesně tak. Ukazoval nám ji a nebyl to příjemný pohled Ale doufám, že nás to nakopne.

Kolik sil vám to vzalo s ohledem na nedělní ligový střet s Teplicemi?

Věřím, že jsme dobře kondičně připraveni. Nějaké síly nám to určitě vzalo, ale zregenerujeme a pojedeme dále.

Trenér naznačil, že byste si tímto výkonem mohl říct o základní sestavu. Jak to vidíte vy?

Mohl bych, ale to bych nesměl mít čtyři žluté karty. Takže v neděli proti Teplicím určitě hrát nebudu. (smích)

To je docela smůla, ne?

Je, ale byla to trochu i moje chyba, že jsem si v Karviné nechal dát zbytečnou kartu. Teď mě to trochu mrzí.

Vnímal jste, že fandové před zápasem skandovali „My chceme Baník?"

Jo, všiml jsem si toho, ale po těch posledních zápasech asi mají právo být trochu naštvaní. Ale pak nám zase fandili a jejich podpora byla zpátky. To se mi hodně líbilo.

Po zápase zase skandovali „To je Baník!"

Přesně. Nechali jsme na hřišti dneska všechny síly, abychom si zase dali fanoušky na naši stranu.