Polách slaví první výhru, Zbrojovka v druholigovém derby dominovala s Líšní

Fotbalisté brněnské Zbrojovky porazili v prvním utkání po výměně trenéra Líšeň 3:0 a ve druhé lize bodovali po sérii čtyř porážek. Městské derby v předehrávce 14. kola soutěže rozhodl dvěma góly kanonýr Jakub Řezníček. Na lavičce domácího týmu vyšla premiéra trenérovi Tomáši Poláchovi. Bývalý hráč Brna převzal tým zkraje týdne po odvolání Luďka Klusáčka. Zbrojovka se posunula na čtvrté místo o skóre před Příbram, která prohrála v Jihlavě 1:2 a nenavázala na předchozích pět výher.

Poloprázdná tribuna na městském stadionu v Brně na Srbské

Řezníček se v brněnském derby poprvé prosadil po necelé půlhodině hry přízemní střelou z otočky. Pojistku přidali domácí v 83. minutě zásluhou Kronuse, za dalších pět minut stanovil konečný výsledek z penalty Řezníček. Pětatřicetiletý útočník zaznamenal druhý dvougólový zápas po sobě a s 11 brankami je v čele tabulky střelců druhé ligy.

Zbrojovka se od dosavadního souseda v tabulce bodově odpoutala. Líšeň je po druhé porážce z posledních tří utkání osmá.

Jihlava se proti Příbrami poprvé prosadila v závěru úvodního dějství, kdy se trefil Křehlík. Necelých 10 minut po změně stran na něj navázal Fila, který dal sedmý gól v sezoně. Až v nastavení snížil Anih.

Vysočina zvítězila po dvou kolech a přiblížila se k Příbrami na rozdíl jediného bodu.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Líšeň 3:0 (1:0)
Branky: 29. a 88. z pen. Řezníček, 83. Kronus. Rozhodčí: Volek - Paták, Podaný. ŽK: Řezníček, Potočný - Vandas, Jokovič. Diváci: 3622.
Jihlava - Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 44. Křehlík, 53. Fila - 90.+1 Anih. Rozhodčí: Zaoral - Antoníček, Mojžíš. ŽK: Shudeiwa, Vedral, Tureček, Vítek - Jahic, Antwi, Bednář (asistent trenéra). ČK: 71. Bednář. Diváci: 426.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.