Hlavní obsah

Anglické fotbalové legendy se do sebe pustily kvůli Ronaldovi

Rozhodnutí kouče Manchesteru United Erika ten Haga nenasadit do městského derby se City portugalského kanonýra Cristiana Ronalda nechápali mnozí fanoušci, ani někteří fotbaloví experti, včetně bývalého legendárního obránce Rudých ďáblů Rio Ferdinanda. Opačný názor měla další legenda, tentokrát Liverpoolu, Jamie Carragher. Ten naopak Hagovo rozhodnutí kvitoval. Na sociálních sítích to pak mezi oběma bývalými anglickými reprezentanty začalo jiskřit.

Foto: Carl Recine, Reuters

Frustrovaný Ronaldo proseděl celé derby s Manchesterem City na lavičce.

Článek

„Myšlenka, že EHT (Erik ten Hag) udělal chybu, když nenasadil Ronalda, je k smíchu!" napsal Carragher v pondělí na svém Twitteru. Rozhodnutí kouče United, nechat hvězdného Portugalce pouze na lavičce v pozici náhradníka, totiž mnozí nechápali. Vysvětlení, že Hag tak učinil z „úcty k jeho bohaté kariéře," pak spíše pobavilo.

Ferdinand na to reagoval komentářem k videu, kde se bývalého obránce Reds ptá, zda je pořád naštvaný, že mu Ronaldo nepodal ruku na Old Trafford. Narážel tak na komickou scénku, která se odehrála na konci srpna před zápasem United s Liverpoolem, kdy si Ronaldo šel potřást rukou se svými bývalými spoluhráči a současnými televizními kritiky stanice Sky Sports Garrym Nevillem a Royem Keanem, někdejšího soupeře a nyní televizního experta Carraghera však ignoroval.

Ferdinand ve videu říká, že nemůžete nechat kanonýra, který střílí 24/25 gólů za sezonu, sedět na lavičce. Carragher na rýpnutí ihned zareagoval. „Ne, jsem rád, že se stalo virálním! Rio, vím, jak to funguje, je to tvůj kamarád a ty, Evra a ostatní s ním máte společnou skupinu na WhatsAppu, kde tě (Ronaldo) žádá, abys ho bránil. Nebuď jeho fanoušek, jsi Rio Ferdinand!" napsal.

„Jakou skupinu? Nech toho, chlapče," odmítl tvrzení se smíchem Ferdinand. Tím pošťuchování mezi oběma legendami skončilo.

Reklama