Tottenham - Arsenal 2:3Arsenal v derby porazil Tottenham a vede tabulku o čtyři body

Fotbalisté Arsenalu díky třem gólům z prvního poločasu porazili v severolondýnském derby Tottenham na jeho hřišti 3:2 a udrželi první místo v tabulce anglické ligy. Druhý Manchester City zvítězil 2:0 v Nottinghamu a s jedním zápasem k dobru ztrácí na čelo bod. Pátý Tottenham má sedmibodové manko na místa zaručující Ligu mistrů, ale odehrál o dvě utkání méně než čtvrtá Aston Villa.

Bukayo Saka z Arsenalu slaví branku.

Arsenal šel do vedení v 15. minutě díky vlastnímu gólu Höjbjerga, který si hlavou srazil Sakův rohový kop do vlastní sítě. Domácí zareagovali zvýšenou aktivitou, jenž vyústila v nastřelenou tyč a vyrovnání Van de Vena, u něj však VAR nakonec odhalil těsný ofsajd. Místo toho šli hosté ve 27. minutě do dvoubrankového vedení, když se z brejku prosadil Saka. Anglický křídelník skóroval popatnácté v ročníku a překonal osobní rekord z minulé sezony.

Sedm minut před poločasem hosté vedli už o tři branky. Opět se prosadili z rohu, tentokrát míč do sítě usměrnil Havertz. „Kanonýři“ v letošní sezoně vstřelili z rohových kopů už 16 branek a vyrovnali rekord West Bromwiche ze sezony 2016/17.

V druhém poločase Tottenham snížil díky obrovské chybě brankáře Rayi, který přihrávkou vybídl ke skórování domácího obránce Romera. Son Hung-min v 87. minutě proměněnou penaltou zadělal na dramatický závěr, ale vyrovnat se Spurs nepodařilo.

Manchester City vyhrál v lize popáté za sebou a neporazitelnost v soutěži prohrál už na 19 zápasů. Vedení se ujal v 32. minutě zásluhou hlavičky Gvardiola. Trenér Guardiola musel o poločase vystřídat brankáře Edersona, který měl po srážce s Bolym problémy s ramenem. Ve druhém poločase jej nahradil Ortega. V 71. minutě pojistil výhru obhájců titulu Haaland a osamostatnil se v čele tabulky střelců s 21 góly.

U obou tref hostů asistoval De Bruyne. Belgičan se poosmnácté v jednom zápase zapsal mezi asistenty více než jednou, což se žádnému jinému hráči v historii Premier League nepodařilo. Nottingham počtvrté za sebou nezvítězil a na sestupové pozice má tři kola před koncem náskok jednoho bodu.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:
Bournemouth - Brighton 3:0 (13. Senesi, 52. Ünal, 87. Kluivert), Tottenham - Arsenal 2:3 (65. Romero, 87. Son Hung-min - 15. vlastní Höjbjerg, 27. Saka, 38. Havertz),
Tottenham - Arsenal 2:3 (65. Romero, 87. Son Hung-min - 15. vlastní Höjbjerg, 27. Saka, 38. Havertz
Nottingham - Manchester City 0:2 (32. Gvardiol, 71. Haaland).