Sheffield Utd. - Arsenal 0:6Arsenal jasně zvítězil na hřišti posledního, pět gólů stihl už v prvním poločase

Arsenal zvítězil v anglické fotbalové lize na hřišti posledního Sheffieldu United 6:0 a dál drží kontakt s vedoucí dvojicí Liverpool - Manchester City. Po sedmé výhře v řadě ztrácí po 27. kole na první „Reds“ dva body a na obhájce titulu jeden bod.

Declan Rice z Arsenalu se raduje z gólu s Kaiem Havertzem (vlevo).

O branky Arsenalu se postaralo šest různých střelců. Svěřenci Mikela Artety vedli už v poločase 5:0, což se londýnskému klubu ve venkovním ligovém zápase povedlo poprvé.

„Kanonýři“ navázali na předchozí venkovní výhry 5:0 v Burnley a 6:0 na stadionu West Hamu. Dát alespoň pět branek ve třech utkáních na soupeřových hřištích za sebou dokázali jako teprve druhý tým v nejvyšší anglické soutěži v historii. V září 1961 to dokázali fotbalisté Burnley.

V Sheffieldu vedli hosté po čtvrt hodině už 3:0, a když přidal v 25. minutě Havertz další gól, někteří domácí fanoušci začali odcházet ze stadionu. Před přestávkou se trefil ještě Rice. V 58. minutě uzavřel skóre White. To už nebyl na hřišti nejlepší střelec Arsenalu Saka, který dnes k dosavadním 13 ligovým gólům další nepřidal. Arteta ho stáhl ze hřiště po prvním poločase.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
Sheffield United - Arsenal 0:6 (5. Ödegaard, 13. vlastní Bogle, 15. Martinelli, 25. Havertz, 39. Rice, 58. B. White).