Southampton - Arsenal 1:1Arsenal neudržel vedení

Fotbalisté Arsenalu ve 13. kole anglické ligy remizovali v Southamptonu 1:1. "Kanonýři" nevyhráli po osmi soutěžních zápasech a vedou tabulku před Manchesterem City o dva body. Aston Villa zvítězila nad Brentfordem 4:0, Newcastle porazil třetí Tottenham 2:1 a posunul se před Chelsea na čtvrté místo.

James Ward-Prowse (vlevo) ze Southamptonu a Gabriel Jesus z Arsenalu.

Arsenal otevřel skóre již v 11. minutě, kdy se z hranice malého vápna trefil Xhaka. Domácí v druhém poločase vyrovnali, poté co se po rychlém protiútoku trefil Armstrong. Southampton přerušil Arsenalu úspěšnou sérii, která trvala od 4. září. Tehdy "Kanonýři" utrpěli zatím jedinou porážku v sezoně, a to v ligovém zápase s Manchesterem United.

Newcastle si připsal první gól po půlhodině. Lloris se při výběhu mimo pokutové území srazil s útočníkem Wilsonem a ten jeho zaváhání využil a obloučkem překonal vracejícího se brankáře Tottenhamu. Do konce poločasu "Straky" navýšily skóre zásluhou Almiróna.

V 54. minutě hlavičkou snížil Kane. Desátým gólem se osamostatnil na druhém místě tabulky střelců za suverénním Haalandem z Manchesteru City.

Fotbalisté Aston Villy nastoupili poprvé po odvolání kouče Gerrarda. I s dočasným trenérem si dokázali s Brentfordem poradit, dvě branky vstřelil útočník Ings. Aston Villa vyhrála po čtyřech kolech.

Fullhamu k výhře nad Leedsem pomohl brankou Mitrovič, který je s devíti zásahy třetí v tabulce střelců.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:
Aston Villa - Brentford 4:0 (7. a 14. z pen. Ings, 2. Bailey, 59. Watkins)
Leeds - Fulham 2:3 (20. Rodrigo, 90.+1 Summerville - 26. Mitrovič, 74. Reid, 84. Willian)
Southampton - Arsenal 1:1 (11. Xhaka - 65. Armstrong)
Wolverhampton - Leicester 0:4 (8. Tielemans, 19. Barnes, 66. Maddison, 80. Vardy)
Tottenham - Newcastle 1:2 (54. Kane - 31. Wilson, 40. Almirón)