Arsenal doma zdolal Luton, Foden hattrickem zařídil výhru City nad Aston Villou

Fotbalisté Arsenalu v 31. kole anglické ligy porazili doma 2:0 Luton a posunuli se do čela tabulky o bod před Liverpool, který má k dobru čtvrteční zápas proti poslednímu Sheffieldu. „Reds“ bodově dotáhl třetí Manchester City, jemuž zařídil výhru 4:1 nad čtvrtou Aston Villou hattrickem Phil Foden. Souboj týmů ze středu tabulky mezi Brentfordem a Brightonem skončil bez branek.

Phil Foden z Manchesteru City.

Arsenal v nedělním šlágru remizoval 0:0 na hřišti Manchesteru City a v lize nezvítězil po osmi zápasech, proti osmnáctému Lutonu ale znovu zabodoval naplno. V 24. minutě si Ödegaard vyměnil míč s Havertzem a zakončil na přední tyč. Kapitán „Kanonýrů“ dal poslední tři góly v lize nováčkům, v únoru se trefil proti Burnley a v březnu proti Sheffieldu.

Krátce před pauzou si Hašioka srazil do vlastní sítě střílený centr a po změně stran už se Luton do zápasu nedokázal vrátit. Na vítězství tak čeká už 11 soutěžních duelů, venku prohrál potřetí za sebou.

Duel Manchesteru City s Aston Villou sliboval souboj dvou nejlepších střelců soutěže, domácí kanonýr Haaland (18 gólů) ale zůstal jen na lavičce a hostujícího Watkinse (16 gólů) nepustilo do hry zranění. V úvodu je zastoupili Rodri s Duránem, od stavu 1:1 už skóroval pouze Foden.

Třiadvacetiletý anglický reprezentant se trefil nejprve na konci první půle z přímého kopu, v 62. minutě přidal o tyč druhý zásah a druhý hattrick v ročníku završil záhy prudkou ránou pod břevno. Foden má na kontě 14 gólů v Premier League a prožívá střelecky nejvydařenější sezonu.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:
Arsenal - Luton 2:0 (24. Ödegaard, 44. vlastní Hašioka)
Brentford - Brighton 0:0
Manchester City - Aston Villa 4:1 (45.+1, 62. a 69. Foden, 11. Rodri - 20. Durán).