PSG remizoval na hřišti Clermontu 0:0, Monako porazilo Marseille a je první

Fotbalisté Paris Saint Germain v sedmém kole francouzské ligy uhráli na hřišti Clermontu pouze bezbrankovou remízu a ztratili body počtvrté v sezoně. Monako porazilo Marseille 3:2 a minimálně do neděle se dostalo do čela tabulky.

Kylian Mbappé, ani nikdo z jeho spoluhráčů se nedokázal prosadit.

Největší šanci zápasu v Clermontu měl v 53. minutě uzdravený Mbappé, ale trefil pouze tyč. V tabulce jsou obhájci titulu třetí, o bod za druhým Brestem, který se v neděli utká o první místo se čtvrtým Nice. Monako má v čele jednobodový náskok.

Knížecí klub díky dvěma brankám a jedné asistenci Maghnese Aklioucheho porazil Marseille, které vedl nový trenér Gattuso. Svěřenci mistra světa z roku 2006 šli v prvním poločase dvakrát do vedení. První gól padl už po 31 sekundách z kopačky Ndiayeho, jenž dal nejrychlejší branku ve francouzské nejvyšší soutěži od září 2014. Tehdy se v dresu Evianu prosadil už po 20 sekundách André-Pierre Gignac. Monako pokaždé vyrovnalo a sedm minut po pauze strhlo vítězství na svou stranu po druhé brance Aklioucheho.