Everton - West Ham 0:1Cenná výhra pro West Ham! Souček však musel kvůli zranění střídat

17. 10. 2021 14:38Aktualizováno 17. 10. 2021 21:03

Tomáš Souček nedohrál kvůli zranění zápas anglické ligy, ve kterém fotbalisté West Hamu porazili domácí Everton 1:0. Reprezentační záložník nastoupil do utkání 8. kola jako jediný z českého tria a nuceně střídal v 79. minutě. Jedinou branku zápasu vstřelil pět minut předtím hlavou po rohu stoper Angelo Ogbonna.

Tomáš Souček v péči lékařůFoto: Phil Noble, Reuters

Souček byl v prvním poločase blízko druhému gólu v sezoně, z dorážky dokonce překonal Pickforda, ale jeho branka kvůli ofsajdu neplatila. V závěru se mu stala osudnou situace, při níž mu v nepřehledném souboji nezaviněně šlápl na obličej Salomon Rondon.

Po utkání Souček přidal na svůj twitterový účet fotku a rozptýlil obavy fanoušků z vážného zranění. "Pár nových stehů do sbírky, ale já se nikdy nevzdávám. Nebojte, jsem stále naživu," napsal. "Skvělá výhra, musíme pokračovat v dobré práci," dodal bývalý hráč pražské Slavie. Vladimír Coufal nehrál kvůli zranění, Alex Král v nominaci chyběl.

Everton na domácím stadionu poprvé v sezoně ztratil body a spadl na sedmé místo za dnešního soupeře. West Ham odčinil prohru s nováčkem z Brentfordu a je jen o skóre za pátým Manchesterem United.

Newcastle padl s Tottenhamem

Newcastle odstartoval novou éru spojenou se saúdskoarabským majitelem domácí prohrou 2:3 s Tottenhamem. "Straky" vstoupily do utkání výborně a hned ve druhé minutě se zásluhou Wilsonovy hlavičky ujaly vedení.

Tottenham nepříznivý stav otočil ještě v prvním poločase. V 17. minutě srovnal Ndombélé a o pět minut později protrhl šestizápasové čekání na ligový gól Kane. Pět minut před přestávkou v ochozech zkolaboval jeden z fanoušků a zápas musel být přerušen.

Po návratu na hřiště Tottenham zásluhou Son Hung-mina zvýšil na 3:1. V 89. minutě si vstřelil vlastní gól Dier a zdramatizoval závěr utkání, více však Newcastle nestihl a prohrál 2:3.

8. kolo Premier League
Everton - West Ham United 0:1
Branky: 74. Orbonna
Newcastle - Tottenham 2:3
Branky: 2. C. Wilson, 89. vlastní Dier - 17. Ndombélé, 22. Kane, 45.+4 Son Hung-min

Souhrn z výsledků:
Včera 13. kolo Brighton Brighton & Hove Albion - Leeds United FC Leeds Brighton - Leeds 0 : 0
Včera 13. kolo Norwich Norwich City F.C. - Wolverhampton Wanderers Wolves Norwich - Wolves 0 : 0
Včera 13. kolo Liverpool Liverpool F.C. - Southampton F.C. Southampton Liverpool - Southampton 4 : 0
20211127T16 : 00:00+0000
Liverpool vs. Southampton
Liverpool
Southampton
Včera 13. kolo Crystal Palace Crystal Palace C.F. - Aston Villa F.C. Aston Villa Crystal Palace - Aston Villa 1 : 2
Včera 13. kolo Arsenal Arsenal F.C. - Newcastle United F.C. Newcastle Arsenal - Newcastle 2 : 0
21.11.2021 12. kolo Tottenham Tottenham Hotspur F.C. - Leeds United FC Leeds Tottenham - Leeds 2 : 1
21.11.2021 12. kolo Manchester City Manchester City F.C. - Everton F.C. Everton Manchester City - Everton 3 : 0
20211121T15 : 00:00+0000
Manchester City vs. Everton
Manchester City
Everton
20.11.2021 12. kolo Liverpool Liverpool F.C. - Arsenal F.C. Arsenal Liverpool - Arsenal 4 : 0
20.11.2021 12. kolo Wolves Wolverhampton Wanderers - West Ham United F.C. West Ham Wolves - West Ham 1 : 0
20211120T16 : 00:00+0000
Wolves vs. West Ham
Wolves
West Ham
20.11.2021 12. kolo Watford FC Watford - Manchester United F.C. Manchester Utd. Watford - Manchester Utd. 4 : 1

Souhrn z kalendáře:
dnes 15 : 00 13. kolo Brentford Brentford FC - Everton F.C. Everton Brentford - Everton Vsadit
dnes 15 : 00 13. kolo Burnley Burnley FC - Tottenham Hotspur F.C. Tottenham Burnley - Tottenham Vsadit
dnes 15 : 00 13. kolo Leicester Leicester City - FC Watford Watford Leicester - Watford Vsadit
dnes 15 : 00 13. kolo Manchester City Manchester City F.C. - West Ham United F.C. West Ham Manchester City - West Ham Vsadit
dnes 17 : 30 13. kolo Chelsea Chelsea F.C. - Manchester United F.C. Manchester Utd. Chelsea - Manchester Utd. Vsadit
30.11. 20 : 30 14. kolo Newcastle Newcastle United F.C. - Norwich City F.C. Norwich Newcastle - Norwich Vsadit
30.11. 21 : 15 14. kolo Leeds Leeds United FC - Crystal Palace C.F. Crystal Palace Leeds - Crystal Palace Vsadit
1.12. 20 : 30 14. kolo Watford FC Watford - Chelsea F.C. Chelsea Watford - Chelsea Vsadit
1.12. 20 : 30 14. kolo West Ham West Ham United F.C. - Brighton & Hove Albion Brighton West Ham - Brighton Vsadit
1.12. 20 : 30 14. kolo Wolves Wolverhampton Wanderers - Burnley FC Burnley Wolves - Burnley Vsadit