Chelsea se prostřílela do finále Ligového poháru

Fotbalisté Chelsea postoupili do finále anglického Ligového poháru. Pětinásobní vítězové soutěže porazili v domácí semifinálové odvetě Middlesbrough 6:1. Londýnský klub po úvodní porážce 0:1 rozhodl o postupu přes druholigový tým čtyřmi góly už v prvním poločase a udržel se ve hře o první triumf v soutěži od roku 2015.

Fotbalisté Chelsea slaví výhru v semifinále Ligového poháru

Poločasovou kanonádu odstartoval po čtvrthodině vlastní gól a později se v rozmezí třinácti minut prosadili Enzo Fernández, Axel Disasi a nejlepší ligový střelec týmu Cole Palmer, který se pak trefil i po přestávce. Na půltucet branek završil skóre střídající Noni Madueke, teprve potom se hosté vzmohli na čestný úspěch.

O soupeři Chelsea se rozhodne ve středu mezi Fulhamem a favorizovaným Liverpoolem, který v odvetě na hřišti londýnského týmu bude hájit náskok 2:1 z domácího zápasu. Finále je na programu 25. února ve Wembley.

Semifinále anglického fotbalového Ligového poháru - odveta:
Chelsea - Middlesbrough 6:1 (4:0)
Branky: 42. a 77. Palmer, 15. vlastní Howson, 29. Fernández, 36. Disasi, 81. Madueke - 88. Rogers