Everton - Tottenham 2:2Everton proti Tottenhamu zachránil bod. Newcastle s Lutonem předvedli přestřelku

Fotbalisté Newcastlu v anglické lize doma hráli s Lutonem 4:4 a propadli se na deváté místo. Hosté se díky získanému bodu udrželi nad pásmem sestupu, kde zůstal Everton po remíze 2:2 s Tottenhamem. Aston Villa porazila poslední Sheffield 5:0 a posunula se na čtvrté místo.

Fotbalisté Eevertonu během duelu s Tottenhamem

První poločas mezi Newcastlem a Lutonem skončil 2:2. Domácí dvakrát poslal do vedení Longstaff, hosté vyrovnali díky brankám Oshoa a Barkleyho. Luton se po pauze dostal do dvoubrankového poté, co z penalty překonal bývalého sparťanského gólmana Dúbravku Morris a další zásah přidal Adebayo. „Straky“ znovu srovnaly po brankách Trippiera a Barnese. Luton je v tabulce šestnáctý, bod od sestupového pásma.

Tottenham v prvním poločase dvakrát vedl díky brankám Brazilce Richarlisona, který proti svému bývalému týmu potvrdil výbornou střeleckou formu. V posledních osmi ligových zápasech dal devět gólů.

Richarlison otevřel skóre ve čtvrté minutě a následně vrátil Tottenhamu vedení čtyři minuty před poločasem poté, co Everton vyrovnal zásluhou Harrisona. Podruhé se domácí radovali až ve čtvrté minutě nastavení. Garnerův centr z přímého kopu prodloužil obránce hostů Romero na zadní tyč, kde ho usměrnil do sítě domácí stoper Branthwaite.

Tottenham je v tabulce na čtvrtém místě a prováhal šanci předstihnout své rivaly z Arsenalu. Everton je na prvním sestupovém osmnáctém místě.

Aston Villa si během prvního poločasu vybudovala čtyřgólové vedení. Postupně se trefili McGinn, Watkins, Bailey a Tielemans. Ve druhém poločase završil jasné vítězství Moreno. Sheffield ztrácí na příčky zaručující záchranu deset bodů. Aston Villa využila remízy Tottenhamu s Evertonem a vystřídala ho na čtvrtém místě.

Předposlední Burnley díky dvěma brankám lednové posily Davida Datro Fofany remizovalo s Fulhamem 2:2. Brighton porazil Crystal Palace 4:1 a utnul sérii tří zápasů bez výhry.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:
Everton - Tottenham 2:2 (30. Harrison, 90.+4 Branthwaite - 4. a 41. Richarlison),
Brighton - Crystal Palace 4:1 (3. Dunk, 33. Hinshelwood, 34. Buonanotte, 84. Joao Pedro - 71. Mateta)
Burnley - Fulham 2:2 (71. a 90.+1 Fofana - 18. Palhinha, 21. Rodrigo Muniz)
Newcastle - Luton 4:4 (7. a 23. Longstaff, 67. Trippier, 73. Barnes - 21. Osho, 40. Barkley, 57. Morris z pen., 62. Adebayo)
Sheffield United - Aston Villa 0:5 (12. McGinn, 16. Watkins, 20. Bailey, 30. Tielemans, 47. Moreno).