Anglie - Německo 3:3Fotbalová pohádka ve Wembley, v bitvě gigantů padlo šest branek! Itálie je ve Final Four Ligy národů

Italští fotbalisté zvítězili v Maďarsku 2:0 a postoupili do Final Four Ligy národů. Anglie, která sestoupila z elitní skupiny, remizovala po divokém druhém poločase s Německem 3:3.

Harry Kane a David Raum v souboji o míč

Maďaři po senzační páteční výhře 1:0 v Německu vedli skupinu A3 o dva body před Italy, mezi nejlepší čtyřku se však nakonec nedostali. Hosté se v Budapešti ujali vedení v 27. minutě zásluhou Raspadoriho. Pojistku přidal krátce po změně stran Dimarco.

Úřadující mistři Evropy doplnili ve Final Four Chorvaty a Nizozemce. Poslední účastník vzejde ze vzájemného úterního souboje mezi Portugalskem a Španělskem v "české" skupině.

Giacomo Raspadori a Federico Dimarco se radují z branky

Paráda ve Wembley

V utkání Anglie - Německo padly všechny branky po přestávce. Hosté odskočili do dvoubrankového vedení, když se trefili Gündogan z penalty a Havertz.

V rozmezí 72. až 83. minutě domácí otočili stav, postupně se prosadili Shaw, Mount a z pokutového kopu Kane, který se trefil proti Němcům ve čtvrtém utkání v řadě. To se povedlo dosud jen Maďarovi Imremu Schlosserovi v letech 1909-1912.

Konečný výsledek stanovil Havertz. Angličané nevyhráli pošesté za sebou, tolik zápasů bez výhry měli naposledy v roce 1993.

Harry Kane se raduje z vedoucí branky Anglie

Rumunsko ve skupině B3 zdolalo 4:1 Bosnu a Hercegovinu, která už před zápasem měla jistý postup do elitní skupiny. Finsko zvítězilo v Černé Hoře 2:0.

Gruzie vyhrála na Gibraltaru 2:1 a potvrdila postup do skupiny B. Bulharsko zvítězilo v Severní Makedonii 1:0.

Závěrečné 6. kolo Ligy národů:
Skupina A3:
Maďarsko - Itálie 0:2 (0:1)
Branky: 27. Raspadori, 52. Dimarco.
Anglie - Německo 3:3 (0:0)
Branky: 72. Shaw, 75. Mount, 83. Kane z pen. - 67. a 87. Havertz, 52. Gündogan z pen.