Aston Villa - West Ham 4:1Souček s Coufalem vyfasovali debakl. Aston Villa zvládla jedenáctý domácí ligový zápas v řadě

Fotbalisté Aston Villy v devátém kole anglické ligy porazili West Ham 4:1, dvěma brankami přispěl k jedenáctému domácímu vítězství v řadě Douglas Luiz. Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem nastoupili v základní sestavě hostů, Coufal odehrál celé utkání a Souček byl vystřídán v 67. minutě.

Fotbalista West Hamu United Tomáš Souček (vpravo) v souboji s Mattym Cashem z Aston Villy.

Brazilský záložník Douglas Luiz otevřel skóre po půl hodině hry, kdy zpoza vápna tvrdou ranou prostřelil brankáře Areolu, a v 51. minutě vedení zdvojnásobil z penalty. O pět minut později snížil Bowen. S jeho střelou by brankář Martínez nejspíše neměl problém, kdyby mu obránce Torres míč netečoval do protipohybu.

West Ham poté zvýšil aktivitu, ale vyrovnání nepřišlo. Naopak v 74. minutě se po rychlém brejku prosadil Watkins a v závěru přidal čtvrtý gól domácích střídající Bailey.

Aston Villa neprohrála pět posledních ligových zápasů a posunula se na páté místo. „Kladiváři“ podruhé za sebou nezvítězili a jsou devátí.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:
Aston Villa - West Ham 4:1 (30. a 51. z pen. Douglas Luiz, 74. Watkins, 89. Bailey - 56. Bowen).