Luton - Liverpool 1:1Díaz zachránil Liverpool před porážkou v Lutonu, gól věnoval unesenému otci

Fotbalisty Liverpoolu zachránil před překvapivou porážkou na hřišti nováčka nováčka anglické ligy Lutonu až gól Luise Díaze na 1:1 v páté minutě nastavení. Kolumbijský reprezentant věnoval svou branku otci, který byl minulý týden v jihoamerické zemi unesen a je stále v zajetí levicové guerilly.

Fotbalisté Liverpoolu oslavují vyrovnávací branku

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa prohráli ve všech soutěžích od začátku sezony jen s Tottenhamem, tentokrát však byli blízko pohromy. Luton od návratu do nejvyšší soutěže vyhrál jen jednou, ale dnes úspěšně odolával drtivému tlaku hostů. Liverpool zahazoval jednu šanci za druhou, a když už trefil branku, čaroval v ní belgický gólman Kaminski, nebo jako při Núňezově pokusu zachránilo nováčka břevno.

Deset minut před koncem střídající Nizozemec Chong poslal dokonce outsidera do vedení, ale v prodloužení Díaz zachránil bod. Kolumbijský fotbalista minulý zápas kvůli rodinné situaci vynechal, ale od středy se znovu zapojil do přípravy týmu a v Lutonu nastoupil od 83. minuty.

Nottingham nečekaně porazil Aston Villu 2:0. O vítězství marně usiloval šest kol a dosáhl na něj proti týmu, jemuž se naopak v poslední době dařilo. Hosté z Birminghamu vyhráli pět ze šesti posledních ligových zápasů a nastříleli v nich 18 branek. Náročný program, v němž bojují i v Evropské konferenční lize, se ale na nich přece jen podepsal.

Argentinský brankář Emiliano Martínez, který v týdnu převzal Jašinovu cenu pro nejlepšího gólmana, byl už v páté minutě krátký na Ainovu střelu zpoza hranice šestnáctky. Nigerijský obránce dal první gól od letního přestupu z FC Turín. Hned po změně stran výhru zpečetil Belgičan Mangala opět z dálky a ani tentokrát Martínez nevypadal jako nejlepší brankář na světě.