AS Řím - Lecce 2:1AS Řím před Slavií porazilo doma Lecce až dvěma góly v nastavení

Fotbalisté AS Řím v generálce na utkání Evropské ligy na Slavii porazili v italské lize doma Lecce 2:1 až dvěma góly v nastaveném čase, které dali Íránec Sardar Azmún a Belgičan Romelu Lukaku. Na Olympijském stadionu, kde domácí vyhráli pět posledních soutěžních zápasů s nulou na kontě inkasovaných branek, se dlouho schylovalo k senzaci.

Lukaku vystřelil fotbalistům AS Řím vítězství

Překvapení to bylo tím větší, že hosté pět kol za sebou nevyhráli a v týdnu je vyřadila z poháru druholigová Parma. Přitom zápas začal pro svěřence trenéra Mourinha nadějně, už v páté minutě jim videorozhodčí nadělil pokutový kop za za Pongračičovu ruku. Jenže Lukaku, který dal v posledních osmi zápasech za klub a za Belgii celkem sedm gólů, jako exekutor pokutového kopu selhal. Penaltu v italské lize neproměnil poprvé, předchozích 14 pokusů zvládl.

Další útoky ke změně skóre nevedly, naopak ve druhém poločase hosty rozjásal Švéd Almqvist. Jenže strhující závěr patřil římskému týmu, který se díky vítězství posunul na sedmé místo a před čtvrtečním zápasem v Praze ukázal obrovskou bojovnost.

Juventus Turín prodloužil vítěznou sérii na čtyři ligové zápasy a přiblížil se na dva body vedoucímu Interu Milán. Ve Florencii svým premiérovým gólem v Serii A rozhodl dvacetiletý záložník Miretti. Obrana „Staré dámy“ opět fungovala bezchybně, polský brankář Szczesny už šest kol v lize nekapituloval. Fiorentina, za niž Antonín Barák odehrál prvních 60 minut, se dožadovala penalty, ale videorozhodčí ji nepotvrdil. Po třetí porážce v řadě tak domácí opustili pohárové příčky.

Fotbalisté Monzy vyhráli ve Veroně 3:1 a na tamním stadionu si připsali vůbec první vítězství v historii vzájemných zápasů. Trápení domácího Hellasu pokračuje, z posledních sedmi kol získal jediný bod a vstřelil v nich jen tři góly. Dnešní prohra je už čtvrtá v řadě a po nadějném startu do soutěže se klub z Verony propadá blízko k sestupovým příčkám.

Dva góly vítězů dal útočník Colombo, třetí přidal Caldirola. Domácí měli první šanci v zápase, ale Slovák Duda z ní trefil břevno. Až v závěru prohru zmírnil Folorunsho.

Cagliari v souboji nováčků porazilo FC Janov 2:1 a díky druhé výhře za sebou začíná unikat ze sestupového pásma. Po bezbrankovém poločase udělal domácí trenér Ranieri dvě změny a oba náhradníci Viola i Zappa se mu odměnili góly. Islanďan Gudmundsson na ten první sice ještě odpověděl a šestou brankou se dotáhl na dělené druhé místo mezi střelci Serie A, ale poslední slovo měl Zappa, který zatím dával góly jen za béčko. Jakub Jankto odehrál v dresu domácích 78 minut.