Bournemouth - Stoke 1:3Fotbalisté Stoke uťali nepříjemnou sérii a po čtyřech duelech slaví výhru

Bournemouth/Praha

Čtyři zápasy a 431 minut. Tak dlouho čekali fotbalisté Stoke na vstřelený gól v anglické fotbalové lize. Až proti nováčkovi z Bournemouthu se svěřenci Marka Hughese dočkali. V sobotním programu 26. kola Premier League nasázeli Hrnčíři rovnou tři branky a po výsledku 3:1 se dočkali toužebné výhry.

Dlouhou sérii utnul až defenzivní záložník Gianelli Imbula, který v 9. minutě volejem po nedůrazném odkopu obrany napálil míč do sítě. Ve druhém dějství na něj ranou z vápna navázal ibrahim Affelay a povedené gólové vystoupení zakončil hlavičkující Joselu.

Za domácí sice posléze snížil halfvolejem Matt Ritchie, ale na víc než jeden gól se Bournemouth nezmohl.

Ligový nováček prohrál podruhé za sebou, Stoke zapsalo tři body po čtyřech střetnutích.