Fotbalisté Tottenhamu jsou ve finále Ligového poháru

Londýn

Fotbalisté Tottenhamu splnili v semifinále Ligového poháru roli favorita a druholigový Brentford porazili 2:0. O první trofej od roku 2008 se svěřenci trenéra Josého Mourinha utkají v dubnu ve Wembley s vítězem manchesterského derby mezi United a City, jež se hraje ve středu.

Radost hráčů Tottenhamu po gólu, který Brentfordu dal Moussa Sissoko.

Čtvrtý tým tabulky Premier League poslal do vedení ve 12. minutě Moussa Sissoko a konečnou podobu výsledku dal v 70. minutě Son Hung-min. Brentford, jenž na cestě do semifinále vyřadil čtyři prvoligové týmy, se radoval v 63. minutě z vyrovnání, ale gól Ivana Toneyho nebyl uznán po zásahu VAR kvůli drobnému ofsajdu. Poslední minuty jeden z adeptů na postup do Premier League dohrával o deseti bez vyloučeného Joshe Dasilvy.

Tottenham se tak ocitl jednu výhru od zisku první trofeje po 13 letech od vítězství právě v Ligovém poháru. Finále se bude hrát 25. dubna.