Manchester City - Leicester 3:1Haaland zase řádil, Manchester City slaví výhru a pronásleduje lídra

Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 31. kole anglické ligy Leicester díky dvěma gólům Erlinga Haalanda 3:1 a ztrácejí tři body na vedoucí Arsenal. Dva góly vstřelil také Ollie Watkins, jeho Aston Villa porazila třetí Newcastle United 3:0 a dál útočí na účast v pohárové Evropě. Tým z Birminghamu je po sedmi výhrách z posledních osmi ligových zápasů na šesté příčce se tříbodovou ztrátou na pátý Tottenham, který podlehl 2:3 Bournemouthu. Prohrál i další londýnský tým, Brighton obrátil zápas s Chelsea a vyhrál 2:1. Eberechi Eze zařídil dvěma góly výhru Crystal Palace nad posledním Southamptonem. Po šesti letech se v anglické lize prosadil Diego Costa, jeho Wolverhampton porazil Brentford 2:0.

Kanonýr Manchesteru City Erling Haaland slaví gól do sítě Leicesteru.

Obhájci titulu City udeřili již po pěti minutách, Stones se po rohu dostal k míči a z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Po osmi minutách vedli domácí už o dvě branky, když se z penalty prosadil Haaland. Norský útočník přidal do půlhodiny ještě druhý gól a se 32 góly vyrovnal rekord branek v jedné sezoně anglické ligy se 38 zápasy. V druhé půli již žádnou ze svých šancí hráči City neproměnili, Iheanacho v 75. minutě pouze korigoval skóre.

Aston Villa otevřela skóre po deseti minutách zásluhou Ramseyho, kterému přihrál Watkins. Ve formě hrající útočník přidal k asistenci dvě branky. Nejprve v 64. minutě skóroval po samostatném úniku a v závěru po pohledné kombinaci uzavřel skóre.

Watkins dal v této sezoně již 14 branek, čímž vyrovnal svůj dosavadní rekord v nejvyšší anglické soutěži a je na pátém místě tabulky střelců. Aston Villa ztrácí v neúplné tabulce tři body na pátý Tottenham, Newcastle může přijít o třetí místo při bodovém úspěchu Manchesteru United, který se v neděli utká s Nottinghamem.

Fotbalista Brightonu Julio Enciso (uprostřed) slaví se spoluhráči branku do sítě Chelsea.

Chelsea se prosadila poprvé po čtyřech zápasech bez gólu, do vedení ji v úvodní čtvrthodině poslal Gallagher po individuálním průniku Mudryka. Zbytek zápasu ale patřil hostům, fotbalisté Brightonu zaznamenali v zápase 24 střel, dvě z nich skončily v síti.

Ve 42. minutě střídající Welbeck po třech minutách na hřišti hlavou vyrovnal, ve druhém dějství pak zařídil "Rackům" výhru krásnou střelou z velké dálky devatenáctiletý Paraguayec Enciso.

Tottenhamu se nepodařilo zachránit body s Bournemouthem. Do vedení šel londýnský tým po brance Son Hung-mina, hosté však zápas obrátili góly na konci prvního a na začátku druhého poločasu. Tottenham se sice vrátil do utkání gólem Danjumy v 88. minutě, po skvělé kombinaci v páté minutě nastavení ale zařídil výhru hostům Ouattara.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:
Aston Villa - Newcastle 3:0 (64. a 83. Watkins, 11. Ramsey)
Chelsea - Brighton 1:2 (13. Gallagher - 42. Welbeck, 70. Enciso)
Everton - Fulham 1:3 (35. McNeil - 22. Reed, 51. Wilson, 68. James)
Southampton - Crystal Palace 0:2 (54. a 68. Eze)
Tottenham - Bournemouth 2:3 (14. Son Hung-min)
Wolverhampton - Brentford 2:0 (27. Costa, 69. Hwang Hi-čchan)
Manchester City - Leicester 3:1 (13. z pen. a 25. Haaland, 5. Stones - 75. Iheanacho).