Manchester City - Leeds 1:2Lídr anglické ligy doma senzačně padl, přestože měl dlouhou přesilovku

10. 4. 2021 15:47Aktualizováno 10. 4. 2021 18:25

Fotbalisté Manchesteru City překvapivě prohráli v sobotním 31. kole anglické ligy na svém hřišti 1:2 s Leedsem. Oba góly nováčka soutěže vstřelil Stuart Dallas, ten rozhodující dal v 91. minutě. Lídrovi tabulky nepomohla ani dlouhá přesilovka, kterou hrál od nastaveného času prvního poločasu po vyloučení Liama Coopera. Liverpool otočil duel s Aston Villou, výhru 2:1 mu vystřelil v nastaveném čase Trent Alexander-Arnold.

Fotbalisté Leedsu se radují na půdě Manchesteru City.Foto: Tim Keeton, Reuters

Dallas otevřel skóre v 42. minutě přesnou trefou o tyč. Byl to jedenáctý gól Leedsu po střele zpoza šestnáctky, což je nejlepší bilance v této sezoně Premier League. Vzápětí ale Cooper ostrým skluzem zfauloval Sterlinga a hlavní sudí mu po poradě s videorozhodčím udělil červenou kartu.

Svěřenci Pepa Guardioly, který před středeční odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů v Dortmundu šetřil některé opory, využili přesilovku v 76. minutě po trefě Ferrána Torrese, na body ale nakonec nedosáhli. V nastaveném čase si totiž zaběhl na kolmici za obranu znovu Dallas a zařídil Leedsu překvapivou výhru.

Díky ní se nováček soutěže dostal v neúplné tabulce na deváté místo. Citizens prohráli po šesti soutěžních vítězstvích a na prvním místě mají náskok 14 bodů před městskými rivaly United, kteří mají ale dva zápasy k dobru.

Opakování podzimního hororu Liverpool nepřipustil

Liverpool prohrál na podzim úvodní vzájemný zápas s Aston Villou 2:7 a dobře nezačal ani na svém stadionu Anfield. V 43. minutě poslal hosty do vedení nejlepší střelec týmu Ollie Watkins.

V 57. minutě se ale prosadil Muhammad Salah, který 19. trefou v sezoně znovu dohnal v čele tabulky střelců Harryho Kanea z Tottenhamu. Egyptský kanonýr ukončil téměř třináctihodinové čekání "Reds" na domácí ligový gól ze hry. Obrat dokonal Alexander-Arnold v první minutě nastavení, poté co za vápnem převzal odražený míč a nekompromisně ho poslal do sítě.

Liverpool se výhrou naladil na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid a navíc se posunul na čtvrté místo před West Ham. Aston Villa je desátá.

Chelsea jde na čtvrté místo

Chelsea nastřílela na hřišti Crystal Palace tři góly v úvodní půlhodině a po výhře 4:1 se posunula na čtvrté místo tabulky. Dvěma góly se na výhře "Blues" podílel Christian Pulisic. Stoper Kurt Zouma potvrdil svým pátým zásahem v sezoně pozici nejgólovějšího obránce v soutěži.

Před zápasy všichni aktéři drželi dvě minuty ticha k uctění památky prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., který v pátek zemřel ve věku 99 let. Fotbalisté odehráli utkání s černými páskami na rukávech.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo
Manchester City - Leeds 1:2 (76. Torres - 42. a 90.+1 Dallas)
Liverpool - Aston Villa 2:1 (57. Salah, 90. Alexander-Arnold - 43. Watkins)
Crystal Palace - Chelsea 1:4 (63. Benteke - 10. a 78. Pulisic, 8. Havertz, 30. Zouma)

Souhrn z výsledků:
Dnes 15. kolo Watford FC Watford - Manchester City F.C. Manchester City Watford - Manchester City 1 : 3
Dnes 15. kolo Wolves Wolverhampton Wanderers - Liverpool F.C. Liverpool Wolves - Liverpool 0 : 1
Dnes 15. kolo Southampton Southampton F.C. - Brighton & Hove Albion Brighton Southampton - Brighton 1 : 1
Dnes 15. kolo Newcastle Newcastle United F.C. - Burnley FC Burnley Newcastle - Burnley 1 : 0
Dnes 15. kolo West Ham West Ham United F.C. - Chelsea F.C. Chelsea West Ham - Chelsea 3 : 2
20211204T13 : 30:00+0000
West Ham vs. Chelsea
West Ham
Chelsea
2.12.2021 14. kolo Manchester Utd. Manchester United F.C. - Arsenal F.C. Arsenal Manchester Utd. - Arsenal 3 : 2
20211202T21 : 15:00+0000
Manchester Utd. vs. Arsenal
Manchester Utd.
Arsenal
2.12.2021 14. kolo Tottenham Tottenham Hotspur F.C. - Brentford FC Brentford Tottenham - Brentford 2 : 0
1.12.2021 14. kolo Everton Everton F.C. - Liverpool F.C. Liverpool Everton - Liverpool 1 : 4
1.12.2021 14. kolo Aston Villa Aston Villa F.C. - Manchester City F.C. Manchester City Aston Villa - Manchester City 1 : 2
1.12.2021 14. kolo Southampton Southampton F.C. - Leicester City Leicester Southampton - Leicester 2 : 2

Souhrn z kalendáře:
zítra 15 : 00 15. kolo Leeds Leeds United FC - Brentford FC Brentford Leeds - Brentford Vsadit
zítra 15 : 00 15. kolo Manchester Utd. Manchester United F.C. - Crystal Palace C.F. Crystal Palace Manchester Utd. - Crystal Palace Vsadit
zítra 15 : 00 15. kolo Tottenham Tottenham Hotspur F.C. - Norwich City F.C. Norwich Tottenham - Norwich Vsadit
zítra 17 : 30 15. kolo Aston Villa Aston Villa F.C. - Leicester City Leicester Aston Villa - Leicester Vsadit
6.12. 21 : 00 15. kolo Everton Everton F.C. - Arsenal F.C. Arsenal Everton - Arsenal Vsadit
10.12. 21 : 00 16. kolo Brentford Brentford FC - FC Watford Watford Brentford - Watford Vsadit
11.12. 13 : 30 16. kolo Manchester City Manchester City F.C. - Wolverhampton Wanderers Wolves Manchester City - Wolves Vsadit
11.12. 16 : 00 16. kolo Arsenal Arsenal F.C. - Southampton F.C. Southampton Arsenal - Southampton Vsadit
11.12. 16 : 00 16. kolo Chelsea Chelsea F.C. - Leeds United FC Leeds Chelsea - Leeds Vsadit
11.12. 16 : 00 16. kolo Liverpool Liverpool F.C. - Aston Villa F.C. Aston Villa Liverpool - Aston Villa Vsadit