Arsenal - Liverpool 0:2Liverpool porazil Arsenal a střetne se o Ligový pohár s Chelsea

Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v odvetném semifinále anglického Ligového poháru na hřišti Arsenalu 2:0 a utkají se o trofej s londýnskou Chelsea. O postupu "Reds" do finále rozhodl týden po bezbrankové remíze Diogo Jota, který dnes vstřelil obě branky. Liverpool se pokusí vyhrát Ligový pohár podeváté v historii, čímž by se osamostatnil na pozici nejúspěšnějšího týmu před Manchesterem City.

Fotbalista Liverpoolu Diogo Jota se raduje z branky.

Pětadvacetiletý útočník Jota otevřel skóre ve 20. minutě, kdy po rychlém brejku prostřelil hradbu tří obránců a překonal i brankáře Ramsdalea. Portugalský reprezentant se pak prosadil podruhé třináct minut před koncem, kdy zužitkoval přihrávku Alexandera-Arnolda za obranu. Platnost branky potvrdil i verdikt videorozhodčího.

Liverpool se probojoval do finále Ligového poháru potřinácté. S Chelsea se střetne ve Wembley 27. února.