Stoke - Manchester City 0:2Manchester City zdolal předposlední Stoke dvěma góly Davida Silvy

Londýn

Fotbalisté Manchesteru City potvrdili svoji dominanci v anglické lize i v zápasu 30. kola, v němž zvítězili na hřišti předposledního Stoke 2:0. Oba góly dal David Silva. Po čtvrté ligové výhře za sebou vede mužstvo City tabulku s náskokem 16 bodů před městským rivalem United. Ten jich může ve zbývajících kolech získat ještě 24.

Jesé (vlevo) ze Stoke City v souboji s Kylem Walkerem z Manchesteru City.

Na podzim skončil vzájemný zápas vysokým vítězstvím svěřenců Pepa Guardioly 7:2. Tentokrát Stoke další debakl s čerstvým čtvrtfinalistou Ligy mistrů nedopustilo, ale o výhře favorita nebylo pochyb.

Hosty v 10. minutě dostal do vedení španělský záložník Silva, kterého přízemním centrem našel přesně mezi obránci Sterling. Další přihrávku z pravé strany dostal Silva krátce po zahájení druhé půle a domácí gólman Butland byl proti jeho zakončení opět bezmocný.

Stoke naposledy zvítězilo 20. ledna nad Huddersfieldem, z dalších šesti zápasů vytěžilo jen čtyři body za remízy. Na sedmnáctý Southampton ztrácí bod.