Manchester City - Aston Villa 3:1Manchester City snížil ztrátu na vedoucí Arsenal na tři body

Fotbalisté Manchesteru City zdolali v 23. kole anglické ligy 3:1 Aston Villu a snížili náskok vedoucího Arsenalu na tři body. "Kanonýři" v sobotu jen remizovali s Brentfordem. Ve středu se oba nejlepší týmy soutěže utkají spolu v Londýně. Třetí v tabulce je o další dva body zpět Manchester United, který zvítězili v Leedsu 2:0.

Phil Foden (vlevo) z Manchesteru City a Alex Moreno z Aston Villy.

"Citizens" se dostali do vedení už ve 4. minutě, kdy se hlavou po rohu prosadil Rodri. V prvním poločase skórovali ještě Gündogan a Mahriz, který proměnil penaltu. Aston Villa jen snížila z pokutového kopu, z kterého se trefil její nejlepší střelec Watkins.

Pep Guardiola na lavičce obhájců titulu odkoučoval 250. zápas v anglické lize a připsal si 184. vítězství. Podobnou bilancí se žádný jiný trenér pochlubit nemůže.

Fotbalisté Manchesteru rozhodli zápas v Leedsu až v závěru. V 80. minutě se trefil Rashford a o pět minut později zpečetil výhru osmnáctiletý Argentinec Garnacho. Anglický útočník od ligového restartu po mistrovství světa skóroval už posedmé a s 12 ligovými góly je suverénně nejlepším střelcem mužstva.

Oba týmy se utkaly znovu po čtyřech dnech. Ve středu Leeds v prvním ligovém utkání po odvolání trenéra Jesseho Marsche vedl 2:0 a sahal nad Old Trafford po překvapivém vítězství, ale Manchesteru se povedlo vyrovnat na konečných 2:2.

Leeds nevyhrál v Premier League už devět zápasů.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:
Leeds - Manchester United 0:2 (80. Rashford, 85. Garnacho)
Manchester City - Aston Villa 3:1 (4. Rodri, 39. Gündogan, 45.+1 Mahriz z pen. - 61. Watkins z pen.)